Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pożar poszycia. Wszystkie jednostki w akcji

sobota, 08 sierpień 2015 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Do groźnego pożaru doszło dziś w Radomiu przy ulicy Witosa. Paliło się poszycie leśne, pożar szybko się rozprzestrzeniał. W akcji uczestniczyły niemal wszystkie jednostki z powiatu radomskiego.

Najpierw zaczęła palić się ściółka leśna w okolicy ulicy Witosa, ale ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, obejmował także drzewa. - Takie pożary trudno opanować, szybko się rozprzestrzeniają – mówi kpt. Konrad Neska, oficer prasowy PSP w Radomiu. - Do działań zaangażowaliśmy prawie wszystkie jednostki PSP z powiatu radomskiego jak również jednostki ochotniczych straż pożarnych z pobliskich miejscowości – dodaje. Pożar wybuchł blisko Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych. Władze Radkomu były mocno zaniepokojone. - W tak bliskim otoczeniu nie mieliśmy od dawna pożaru - mówi Waldemar Kordziński, wiceprezes Radkomu. - Groźniejsze są jednak pożary na składowisku. Tam jest wydobywany gaz składowiskowy. Pełnione są jednak dyżury, żeby w razie niebezpieczeństwa móc natychmiast reagować i gasić ogień w zarodku – dodaje wiceprezes. Strażacy mieli dziś moc pracy. Bo paliło się poszycie nie tylko w okolicy ulicy Witosa w Radomiu, ale i poszycia leśne na ternie gminy Iłża. Na razie trudno powiedzieć co było przyczyną pożaru. Bez wątpienia ogień ma związek z panującymi upałami. W lasach jest bardzo sucho. Strażacy nie wykluczają jednak podpalenia lub zaprószenia ognia. Wa takich warunkach nawet niedopałek papierosa może wywołać groźny pożar.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czarna seria pożarów składowisk śmieci. ABW wkracza

  Przypadek, ingerencja natury czy działania umyślne ? W maju doszło do dużych pożarów składowisk śmieci w kilku miastach w Polsce. Także w Radomiu. Sprawą zainteresowali się premier Mateusz Morawiecki, minister środowiska i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej