Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będzie remont sali USC

sobota, 08 sierpień 2015 16:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Około 100 tysięcy złotych ma kosztować remont sali Urzędu Stanu Cywilnego, która służy także obradom Rady Miejskiej.

O remoncie sali Urzędu Stanu Cywilnego mówi się od dawna i od dawna sala wymaga remontu. To tu zawierane są od lat śluby cywilne, a swoje obrady przeprowadza Rada Miejska. – Szacunkowa wartość z kosztorysu to około 100 tysięcy złotych. Po konkursie wyjdzie nam ta faktyczna kwota, którą będziemy musieli ponieść z tytułu remontu – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Dzięki remontowi sala uzyska nową jakość. – Mówimy przede wszystkim o wymianie podłogi. Ta wykładzina, która jest, już się nie nadaje do użytku. Wróci parkiet i odświeżymy ściany. Oprócz tego zabezpieczyliśmy pieniądze na zakup na wymianę systemu nagłośnienia – dodaje Rafał Czajkowski. Remont będzie przeprowadzony bardziej z myślą o Urzędzie Stanu Cywilnego niż Radzie Miejskiej. Ta docelowo znajdzie swoją siedzibę w budynku Ratusza. Do Ratusza zostanie przeniesiony także jeden z wydziałów Urzędu Miejskiego. Na przełomie sierpnia i września będzie gotowy projekt remontu Ratusza i wstępny kosztorys. Dopiero wtedy zapadnie decyzja czy prace będą prowadzone etapami, czy całościowo. Natomiast zakończenie remontu sali Urzędu Stanu Cywilnego planowane jest do końca listopada.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej