Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Bulwary nad Mleczną z opóźnieniem

piątek, 07 sierpień 2015 15:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Opóźnia się budowa bulwarów nad Mleczną. Prace, które trwają od ubiegłego roku trzeba było przerwać. Powód? Miasto nie wykupiło części działek, a ich właściciele protestują i czekają na odszkodowania

Miasto buduje dwa bulwary nad Mleczną. - Jeden południowo-wschodni i jest to połączenie ulic Piotrówka i Jaworowej, oraz drugi północno-zachodni, który jest nowym przedłużeniem ulicy Odrzańskiej – wyjaśnia Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Prace jednak przerwano. Po północno-zachodniej stronie bulwarów, które przechodzą przez środek ogródków działkowych. - Pozostają dwie, niefunkcjonalne części tych ogródków działkowych. Współpracę z Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi podjął wydział zarządzania nieruchomościami w celu wypłaty odszkodowań z tytułu nasadzeń i zabudowy znajdującej się na tych działkach – mówi Kamil Tkaczyk, dyrektor MZDiK w Radomiu. W najbliższych dniach dojdzie do spotkania z działkowcami w celu wypracowania porozumienia i ustalenia wysokości odszkodowań. To opóźni oddanie bulwarów do użytku. O ile? Trudno powiedzieć. W trakcie budowy bulwarów, miasto musiało zmierzyć się z jeszcze jednym problemem. – W trakcie realizacji okazało się, że na działkach, które są własnością Skarbu Państwa, znajdują się niezinwentaryzowane ogródki działkowe i w żaden sposób niezarejestrowane. Miasto z automatu stało się właścicielem tych działek – dodaje Kamil Tkaczyk.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Uwaga – w parkach opryski przeciwko komarom i kleszczom

  W nocy z poniedziałku na wtorek w kilku radomskich parkach, rozpoczną się opryski przeciwko komarom i kleszczom. Akcja będzie kontynuowana także w nocy z wtorku na środę.

 • Bulwary nad Mleczną zostaną przedłużone

  Bulwary nad Mleczną zostaną połączone z ulicą Maratońską. Inwestycja – jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski – rozpocznie się w tym roku i ma kosztować około 1 miliona złotych.

 • Kary za opóźnienie przy bulwarach

  Ponad 32 tysiące złotych kary musiała zapłacić Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” z Radomia Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji w związku z budową Bulwarów nad Mleczną.

 • Bulwary krytykowane. MZDiK wyjaśnia

  Bractwo Rowerowe krytykuje bulwary nad Mleczną. Zwraca uwagę na ścieżkę rowerową od strony osiedla Zamłynie, która nagle się kończy i prowadzi donikąd. MZDIK tłumaczy, że wszystko zostało wykonane zgodnie z dokumentacją projektową.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej