Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zatrzymani przez CBŚ. Zarabiali na prostytucji

środa, 04 marzec 2015 18:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Policjanci z CBŚ zatrzymali dziesięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Barman, ochroniarze, taksówkarz, który dowoził dziewczyny do klientów. W sumie 10 osób, które czerpały korzyści z nierządu zatrzymali policjanci z radomskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. - Prostytucja w Polsce nie jest zakazana, ale czerpanie korzyści z nierządu już tak – mówi Katarzyna Balcer, rzecznik CBŚ Policji. - Policjanci rozpracowali całą grupę, w skład której wchodziło10 osób, w tym dwóch liderów. Jednym z liderów była kobieta, która już wcześniej prowadziła agencję. Drugim liderem jest mężczyzna, rocznik '78. Był on wielokrotnie karany – dodaje rzecznik. Prokuratura Okręgowa w Radomiu przedstawiła zatrzymanym w sumie 20 zarzutów, w tym 8 za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a liderom – zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. - Z naszych ustaleń wynika, że w agencji pracowały dziewczyny pełnoletnie w wieku od 20 do 40 lat. W dniu naszej realizacji obecne tam były także dwie kobiety z obcym obywatelstwem. Straż graniczna sprawdza legalność ich pobytu w Polsce – informuje Katarzyna Balcer. Jak wynika z ustaleń CBŚ, średnio każdego weekendu w agencji usługi świadczyło około 10 kobiet. Wobec liderów grupy radomski Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Postępowanie prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej