Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Jest zakaz, ale wielu się nie stosuje

czwartek, 06 sierpień 2015 14:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest zakaz, ale wielu nie bardzo się nim przejmuje. Słupy oświetleniowe notorycznie oklejane są reklamami. MZDiK zapewnia, że walczy z zabronionymi przez prawo reklamami.

Ogłoszenia, że ktoś da pracę, reklamy szybkich pożyczek czy reklamy usług. Notorycznie naklejane na słupach oświetleniowych wiszą na nich po kilka, czy kilkanaście tygodni. Taka reklama dobrej reklamy miastu nie robi. Bo to mało estetyczna wizytówka. Zgodnie z prawem, ogłoszeń w ogóle na słupach być nie powinno. Od marca ubiegłego roku obowiązuje w Radomiu zakaz umieszczania wszelkiego rodzaju reklam biznesowych i wyborczych na słupach oświetleniowych. – Jeżeli chodzi o tych, którzy umieszczają typowe reklamy komercyjne, to wystosowujemy odpowiednie pisma do Straży Miejskiej o podjęcie działań. W przypadku odnalezienia sprawcy występujemy także z decyzjami karalnymi, naliczającymi opłaty za nielegalne umieszczenie takiej reklamy – mówi Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Zakaz nie dotyczy ogłoszeń i informacji dla mieszkańców. – Na niektórych słupach pojawiają się ogłoszenia samej firmy PGE. Są to ogłoszenia, że przez pewien czas będą prowadzone prace modernizacyjne na sieciach, i że może dojść do wyłączeń energii w poszczególnych dzielnicach miasta. Nie są to reklamy, a informacje dla mieszkańców – dodaje Kamil Tkaczyk. Zakład energetyczny jest właścicielem ponad 40% słupów oświetleniowych w mieście. Pozostałe są własnością miasta.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej