Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Przetarg unieważniony. Będzie nowy

środa, 05 sierpień 2015 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu obniży wymagania, które stawiał przewoźnikom, ogłaszając przetarg na obsługę linii miejskich: 3,8 i 13. MZDiK unieważnił ostatni przetarg.

Na przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nadesłano dwie oferty. Złożyły je firmy ITS Michalczewski z Radomia i Mobilis z Mościsk koło Warszawy. Ale przetargu nie udało się rozstrzygnąć. - Planowaliśmy przeznaczyć 81 milionów złotych na wykonanie tej usługi. W tym momencie najniższa oferta to ponad 92 miliony złotych. Druga oferta to ponad 97 milionów złotych. Obie oferty znacznie przekroczyły kwotę, którą mamy na tę usługę – tłumaczy Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Ponieważ MZDiK na obsługę linii 3,8 i 13 ma 81 milionów złotych i więcej mieć nie będzie, dlatego musi przygotować nowe zamówienie. - Planujemy przygotowanie nowej specyfikacji tego zamówienia, która będzie uwzględniała także ostatnio rozstrzygnięte, podobne przetargi we Wrocławiu i w Warszawie – dodaje Kamil Tkaczyk. To ma pomóc – jak tłumaczą w MZDiK - w jak najlepszym rozeznaniu rynku usług przewozowych. Mimo że nie udało się wybrać nowego przewoźnika na linie 3,8 i 13 to radomianie, którzy z tych linii korzystają, nie mają się czym martwić – twierdzi dyrektor. - Obsługa tych linii będzie zapewniona do czasu wyłonienia nowego przewoźnika. Mieszkańcy nie muszą się martwić, czy będą mogli korzystać z tych trzech linii – uspokaja dyrektor MZDiK. Nowy przetarg na obsługę linii numer 3,8 i 13 zostanie ogłoszony na przełomie sierpnia i września.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej