Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Umowa podpisana. Będzie nowy sprzęt

środa, 05 sierpień 2015 16:23
Dział: Wiadomości
Autor 

8 milionów 700 tysięcy złotych otrzyma Radomski Szpital Specjalistyczny z rezerwy budżetowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu.

Władze Radomia i Mazowsza podpisały umowę na dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa zakupu sprzętu dla dwóch oddziałów szpitala miejskiego. 3 miliony 700 tysięcy złotych otrzyma oddział rehabilitacji. Pieniądze – prawie 5 milionów złotych - trafią też na oddział chirurgii naczyniowej. - Do tej kwoty dochodzi 20 % z budżetu miasta, czyli w sumie będzie to kwota ponad 6 milionów złotych – informuje Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Za przyznane dotacje władze szpitala kupią nowy sprzęt. Na oddziale chirurgii niebawem pojawi się aparat do angiografii, aparaty cyfrowe USG i nowoczesny rentgen. Dotacje cieszą, choć niektórzy zwracają uwagę na to, że przyznane pieniądze można było przeznaczyć na bardzo potrzebne remonty. Władze mówią jednak, że w tym przypadku nie byłoby to możliwe, ze względu na ograniczony czas. - Obie inwestycje muszą zostać zrealizowane do końca tego roku – informuje Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Ale w planach jest remont byłego oddziału ginekologiczno-położniczego i jego adaptacja na potrzeby oddziału rehabilitacji. W tym roku – w październiku - gotowy ma być projekt. Przetarg już rozstrzygnięto. Kiedy remont? Wszystko zależy od tego, kiedy uda się pozyskać fundusze zewnętrzne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej