Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Polska Armia kupuje w Radomiu

wtorek, 04 sierpień 2015 16:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 8 tysięcy karabinków „Beryl” i „Mini Beryl” dostarczy polskiej armii Fabryka Broni w Radomiu. Kontrakt na sumę ponad 42,5 miliona złotych zostanie zrealizowany do końca przyszłego roku.

Polska armia otrzyma blisko 5,5 tysiąca karabinków Beryl i blisko 2,5 tysiąca Mini Beryli w najnowszej wersji. Wznowienie dostaw Beryli i Mini Beryli przez Fabrykę Broni w Radomiu pozwoli zabezpieczyć potrzeby polskiej armii. Ponadto Beryle i Mini Beryle zastąpią przestarzałe karabinki AK i ich zmodernizowane wersje AKM na konstrukcje zgodne ze standardem NATO. Koszt zamówienia to ponad 42,5 miliona złotych. Fabryka Broni kontrakt zrealizuje do końca przyszłego roku. Beryl i Mini Beryl to broń przeznaczoną przede wszystkim dla piechoty i wojsk desantowych. Fabryka Broni w Radomiu jest jedynym producentem tych karabinków. Broń została zakupiona w ramach procedury negocjacyjnej, bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Jak tłumaczą przedstawiciele Inspektoratu Uzbrojenia, Beryle i Mini Beryle są już wprowadzone w dużej liczbie do uzbrojenia Wojska Polskiego i dostarcza je tylko jeden producent. Radomskie karabinki służyły polskim żołnierzom także podczas misji bojowych w Afganistanie. Od ubiegłego roku pierwszym zagranicznym użytkownikiem radomskich Beryli stała się armia Nigerii.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Broń w czołówce

  Tenisiści stołowi IKTS Broń Radom wygrali ze Startem Zduńska Wola 7:3. Był to mecz ostatniej kolejki spotkań w I lidze. Radomianie zakończyli sezon w czołówce.

 • Broń wygrała w Jedlińsku

  Drużyna Czwórki walczy o utrzymanie w ekstralidze. Radomianki zmierzyły się w Górznie z zespołem Unifreeze. Po zaciętym boju spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

 • Festiwal goli radomskiej Broni

  To był strzelecki popis czwartoligowej Broni. Radomianie od razu wzięli się solidnie do pracy i pokazali miejsce w szeregu drużynie Perły Złotokłos.

 • Broń skupiona na lidze

  Czwartoligowa Broń odpadła z rozgrywek o Puchar Polski i może już skoncentrować się tylko na występach ligowych. Radomianie mają do wykonania trudne zadanie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej