Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Zamiana gruntów zgodna z prawem

poniedziałek, 03 sierpień 2015 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest raport NIK-u dotyczący zamiany gruntów, jakiej mniej więcej dwa lata temu dokonało miasto i prywatny właściciel. Za grunty położone przy lotnisku na Sadkowie miasto oddało teren na Wacynie, na którym dziś stoi Centrum Onkologii.

Ten teren jeszcze dwa lata temu należał do miasta. A grunty położone przy ulicy Ogrodowej i Alei Wojska Polskiego, obok lotniska – były prywatne. Dziś jest odwrotnie, bo mniej więcej dwa i pół roku temu miasto zamieniło się z prywatnym właścicielem. Jak argumentowały ówczesne władze miasta, tereny przy Ogrodowej będą potrzebne dla rozwoju cywilnego lotniska. Tę zamianę teraz kontrolowała Najwyższa Izba Kontroli. - Kontrola dotyczyła zamiany nieruchomości położonych przy ulicy Ogrodowej i Alei Wojska Polskiego. Były to nieruchomości prywatne. W zamian oddano nieruchomości gminne przy ulicy Uniwersyteckiej – tłumaczy Dagmara Gac z Zespołu Prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu. NIK nie stwierdził nieprawidłowości w związku z zamianą nieruchomości. Nie ma zastrzeżeń także do wyceny – obie nieruchomości wyceniono na około milion 100 tysięcy złotych każda. Jedynym zastrzeżeniem kontrolerów NIK jest to, czy grunty przy Ogrodowej rzeczywiście są niezbędne dla rozwoju lotniska. - Będziemy opracowywać procedury kontrolne, które ułatwią weryfikowanie przydatności gruntów – dodaje Dagmara Gac. Drugie zalecenie NIK to przeprowadzenie dla urzędników szkoleń, które mają nauczyć ich jak oceniać przydatność danego terenu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej