Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Nie chcą posyłać dzieci do 1 klasy

piątek, 31 lipiec 2015 17:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 1200 i liczba cały czas rośnie. Chodzi o liczbę wniosków do poradni psychologiczno-pedagogicznej o zbadanie gotowości sześciolatków pod kątem rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie. Wielu rodziców nie chce posyłać dzieci w tym wieku do klas pierwszych.

Pani Dorota właśnie odebrała opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej numer 1. Opinia to odpowiedź na wniosek złożony przez panią Dorotę. Matka chciała aby jej córka została przebadana przez psychologa i pedagoga. Zgodnie z przepisami, w tym roku szkolnym sześciolatki powinny rozpocząć edukację w klasach pierwszych. Wielu rodziców twierdzi, że dla dzieci to za wcześnie. - Czuję, że moje dziecko nie jest jeszcze gotowe, żeby uczęszczać do 1 klasy. Nie usiedzi zbyt długo w jednym miejscu, nie potrafi się skupić długo na jednej rzeczy - tłumaczy

Dorota Sikora, mama sześciolatki. Poradnia wydała opinię o odroczeniu córki pani Doroty od realizacji spełnienia obowiązku szkolnego, czyli podzieliła zdanie matki. Ale rodziców takich jak pani Dorota jest w Radomiu dużo więcej. Do poradni psychologiczno-pedagogicznej numer 1 złożono do tej pory prawie 1200 wniosków. I cały czas wpływają kolejne.

- Zdaniem rodziców dzieci są niedojrzałe emocjonalnie i społecznie. Mają trudności ze skupieniem uwagi, mają wady między innymi wymowy. Takie są sugestie – informuje Grażyna Woźniak, dyrektorka poradni psychologiczno-pedagogicznej nr 1 w Radomiu. I w większości przypadków psychologowie i pedagodzy pozytywnie odnoszą się do wniosków rodziców, czyli wydają opinię o odroczeniu. Do tej pory takich opinii wydano prawe 400. Zatem przed poradnią jeszcze moc pracy. Sama nie dałaby rady rozpatrzyć wszystkich podań. - Wniosków jest bardzo dużo. Nie dalibyśmy rady sami. Prowadzimy działania zintegrowane trzech poradni w Radomiu: numer 1, 2 i 3 żeby rozładować tę kolejkę, wydać wszystkie opinie – informuje Grażyna Woźniak. W roku ubiegłym do poradni wpłynęło 600 wniosków o odroczenie realizacji obowiązku szkolnego. Jednak wówczas do klas pierwszych obowiązkowo miały iść dzieci urodzone tylko w I półroczu roku 2008. W tym roku obowiązek spoczywa już na całym roczniku 2009.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Strajk nauczycieli. W Radomiu „poniżej oczekiwań”

  48 na 98 placówek oświatowych w Radomiu wzięło dziś udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli. Nauczyciele domagają się gwarancji zatrudnienia i 10% podwyżki do płacy zasadniczej.

 • Siatka szkół prawie gotowa

  Nowa siatka szkół jest już niemal gotowa. Ale negocjacje wciąż trwają i może się zdarzyć, że propozycja jeszcze ulegnie zmianie. Najwięcej kontrowersji wywołują losy zespołu szkół nr 4 przy ulicy Osiedlowej.

 • Gotowi na nowy rok szkolny

  Przed nowym rokiem szkolnym Urząd Miejski skontrolował realizację inwestycji w oświacie. W ponad 90% przedszkoli i szkół budowy i remonty już się zakończyły.

 • Zawodówka czy LO? Wybory uczniów

  Są już listy zakwalifikowanych do szkół ponadgimnazjalnych. Większym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się szkoły zawodowe niż licea ogólnokształcące. Wyuczony zawód chce mieć 54 % uczniów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej