Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Szkoły: nie wszyscy nauczyciele wrócą do pracy

czwartek, 30 lipiec 2015 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Wakacje na półmetku, ale we wrześniu nie wszyscy nauczyciele wrócą do pracy. Prawie 90 osób ma odejść z pracy w radomskich szkołach. Część na emeryturę, a część - bo została wyznaczona do zwolnienia.

 

Jeszcze przed wakacjami dyrektorzy szkół musieli określić ilu nauczycieli po wakacjach przyjmą, a dla ilu miejsc zabraknie. Od lat kadra pedagogiczna w radomskich szkołach jest uszczuplana. Przede wszystkim ze względu na mniejszą liczbę uczniów. W tym roku wstępnie ustalono, że do pracy po wakacjach nie wróci prawie 90 nauczycieli. 35 odchodzi na emeryturę. Pozostali mają być zwolnieni. Najwięcej zwolnień planowanych jest w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. - W przedszkolach i szkołach podstawowych liczba jest mniejsza. W przedszkolach w zasadzie w ogóle nie ma zwolnień, bo rośnie liczba dzieci – informuje Anna Ostrowska, dyrektorka wydziału edukacji UM w Radomiu. - Największy problem jest w szkołach ponadgimnazjalnych i zawodowych, bo uczniowie wybierają te szkoły i klasy, które dają im odpowiednie zatrudnienie na rynku pracy – dodaje dyrektorka. Zatem problem mają te szkoły, które nie cieszą się popularnością wśród uczniów. Teraz - jak informuje dyrektora wydziału edukacji - coraz mniej jest chętnych na naukę w klasach fryzjerskich, czy kosmetycznych. Anna Ostrowska zaznacza jednak, że liczba zwolnionych prawdopodobnie zmieni się na korzyść dla nauczycieli. Nabory do szkół jeszcze się nie zakończyły. W niektórych placówkach tworzone są także nowe klasy integracyjne. - Chociażby podam dla przykładu, że w szkole podstawowej numer 13 było przeznaczonych do zwolnienia 5 nauczycieli. Ale już wiemy, że tworzone tam będą klasy integracyjne. Rozmawiałam z dyrekcją i poinformowano mnie, że na pewno dwóch nauczycieli uda się uratować – mówi Anna Ostrowska. W roku ubiegłym po wakacjach do pracy w szkołach nie wróciło około 65 nauczycieli. Część z nich odeszła na emeryturę. Cześć straciła pracę. Jak mówi dyrektorka wydziału edukacji, na radomskim rynku pracy nadmiar jest kandydatów do pracy w szkołach. Między innymi anglistów i nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • ZUS kontroluje zwolnienia

  W ubiegłym roku w ponad 100 przypadkach ZUS cofnął zasiłek chorobowy. W ponad 50 przypadkach podważył zasadność zwolnienia lekarskiego.

 • Prezydent zwolnił komendanta Straży Miejskiej

  Ostry konflikt pomiędzy prezydentem Radosławem Witkowskim a sekretarzem Rafałem Czajkowskim. W tle zwolnienie z pracy przez prezydenta komendanta Straży Miejskiej Pawła Góraka. Powodem decyzji - jak tłumaczy prezydent – jest utrata zaufania.

 • Kolejne zwolnienie po sobotnich zajściach

  Po odwołaniu komendanta miejskiego policji oraz komendanta I komisariatu i jego zastępcy zwolniony z pracy został jeden ze strażników miejskich. O szczegółach mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej