Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Finansowanie PUP. Jest zgoda po czterech latach

środa, 29 lipiec 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Kilkuletni spór między miastem, a powiatem o wysokość finansowania Powiatowego Urzędu Pracy zakończony. Strony podpisały porozumienie na ten rok.

 

Jak mówi starosta Mirosław Ślifirczyk, spór pomiędzy starostwem powiatowym, a magistratem o wysokość kwot przekazywanych na Powiatowy Urząd Pracy trwał od 2012 roku. - Miasto nigdy nie przyjmowało tego do swojego budżetu, proponując inne kwoty. Te kwoty w każdym z kolejnych lat, czyli 2012, 2013 i 2014, a nawet 2015, różniły się od proponowanych przez nas – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta powiatu radomskiego. Do roku 2014 włącznie różnica powiększona o odsetki wynikająca z przekazanych kwot urosła do ponad miliona ośmiuset tysięcy złotych. Magistrat nie chciał tej różnicy zapłacić i odwoływał się po kolei do Samorządowego Kolegiom Odwoławczego, wojewody, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a także do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten ostatni w kwietniu tego roku przyznał rację Starostwu Powiatowemu. Ostatnia rata z kwoty ponad miliona ośmiuset tysięcy złotych została zapłacona 28 lipca. Tym samym temat został zamknięty. Przy okazji osiągnięto porozumienie dotyczące współfinansowania PUP w roku 2015. - Tych rozmów było wiele. Były to rozmowy w takim właściwym składzie ze strony miasta. Skończyło się to tym, że doprowadziliśmy do podpisania kompromisowego porozumienia – dodaje Mirosław Ślifirczyk. Z osiągniętego porozumienia cieszy się także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. – Trudno kieruje się instytucją nie mając pełnej wiedzy, jakie środki będą do dyspozycji. Wtedy nie wiadomo jak planować pracę, wydatki i cała działalność urzędu – mówi Józef Bakuła. Zgodnie z osiągniętym porozumieniem w roku 2015 miasto przekaże na Powiatowy Urząd Pracy blisko 7 milionów złotych. Starostwo Powiatowe natomiast ponad 4 miliony 600 tysięcy złotych. Budżet PUP na ten rok planowany jest w wysokości blisko 15 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • PSL: jesteśmy zbulwersowani postawą radnych

  Jesteśmy zbulwersowani postawą radnych, którzy nie korzystają z przywileju zgłaszania poprawek, a głosują przeciw budżetowi – mówi Józef Bakuła, szef radomskiego PSL.

 • Ważny powód? PSL wyjaśnia: ASF blisko

  Nie poparliśmy budżetu państwa, bo jest zbyt rozbuchany i nie uwzględniono w nim naszych postulatów – mówią przedstawiciele PSL. Jednym z postulatów było zarezerwowanie dodatkowych pieniędzy na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń. Choroba dotarła już na teren byłego województwa radomskiego.

 • Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

  Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej