Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Chcą modernizacji linii kolejowej nr 22

środa, 29 lipiec 2015 16:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomskie stowarzyszenia domagają się modernizacji linii kolejowej numer 22 na odcinku Radom – Tomaszów Mazowiecki. Liczą na wsparcie Lublina, Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Dęblina.

 

Fatalny stan nawierzchni torowej, sieci trakcyjnej i liczne ograniczenia prędkości to – jak twierdzą członkowie radomskich stowarzyszeń – efekt wieloletnich zaniedbań w utrzymaniu infrastruktury kolejowej. Zaniedbania są bardzo widoczne między innymi na odcinku linii kolejowej numer 22 pomiędzy Radomiem a Tomaszowem Mazowieckim. Dlatego radomskie Bractwo Rowerowe, a także stowarzyszenie Radomskie Inwestycje, Klub Miłośników Kolei Radom, popierane przez inicjatywę Tiry na Tory zaapelowały do prezydentów Radomia, Lublina, Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i burmistrza Dęblina. Apelują o lobbowanie na rzecz modernizacji linii kolejowej numer 22. - Chodzi o lobbing na rzecz modernizacji i o wznowienie ruchu pasażerskiego – wyjaśnia Michał Rejczak z Bractwa Rowerowego w Radomiu. Jak twierdzą członkowie radomskich stowarzyszeń, wieloletnie zaniedbania „powodują, że uruchamianie pociągów staje się nieopłacalne zarówno dla przewoźników jak i nieatrakcyjne dla pasażerów pod względem komfortu, a przede wszystkim zbyt długiego czasu przejazdu”. - Modernizacja tej linii jest kluczowym elementem dla połączeń pasażerskich z Łodzią i Lublinem, a także dla przewozów towarowych – twierdzi Michał Rejczak. Linia – jak czytamy w apelu – nie została wpisana do Strategii Rozwoju Transportu 2020+, nie jest teraz brana pod uwagę w konsultacjach dotyczących Krajowego Programu Kolejowego do 2023r. Zdaniem przedstawicieli stowarzyszeń, tylko regularne połączenia kolejowe mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego regionu. Apel do włodarzy wysłano w piątek, 24 lipca. Stowarzyszenia czekają na odpowiedź.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Historyczne zamówienie spółki kolejowej

  Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z nowoczesnych pociągów będą korzystać m.in. radomianie podróżujący np. do Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warki czy Drzewicy.

 • Woda będzie zdrowsza. I nie zdrożeje – zapewnia prezes Wodociągów

  Rozpoczęty III etap modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu wpłynie na poprawę jakości wody – twierdzą władze miasta. A prezes Wodociągów zapewnia, że inwestycja nie wpłynie na wysokość stawki za wodę dla mieszkańców

   

   

  Podziękowania dla pracowników Wodociągów Miejskich, którzy pracowali przy projekcie dotyczącym unijnego dofinansowania do modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej wręczył prezydent miasta. Wartość projektu to ponad 300 milionów złotych. Wodociągom udało się uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie ponad 190 milionów złotych netto. III etap modernizacji już rozpoczęto. - Niektóre zadania już są realizowane – informuje Dawid Zwierzyk z Wodociągów Miejskich.

  W ramach III etapu modernizacji zrealizowanych będzie ponad 200 inwestycji na terenie całego miasta. Jeszce w tym roku prace mają rozpocząć się w centrum Radomia. - Wchodzimy na ul Struga. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na to, żeby to się jeszcze w grudniu zaczęło – informuje Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów.

  W przyszłym roku prace związane z modernizacją i rozbudową sieci wod-kan mają być prowadzone m.in. na ul. Kolberga, Jaracza, Folwarcznej, Bogusławskiego, Broni, Granicznej. To tylko przykłady, ale też i znak, że przed mieszkańcami miasta spore utrudnienia związane z inwestycją. Ale po modernizacji wszyscy mają odczuć różnicę. - Te pieniądze przełożą się na jeszcze wyższą jakość wody. Będzie ona jeszcze zdrowsza i jeszcze lepsza – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  I nie będzie drożeć - dodaje prezes Wodociągów. To dla mieszkańców ważne, bo wprowadzone w ostatnich latach podwyżki cen wody były uzasadniane właśnie prowadzonymi inwestycjami. Tym, że spółka musi mieć na wkład własny, potrzebny przy unijnych dofinansowaniach. Tym razem stawki za wodę nie ulegną zmianie – zapewniają władze Wodociągów.

  III etap modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu ma się zakończyć w 2022 roku.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej