Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowa siłownia w mieście

wtorek, 28 lipiec 2015 15:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Odwiedzający Stary Ogród będą mogli niebawem zadać o tężyznę fizyczną. Powstaje tam, kolejna w mieście, siłownia zewnętrzna.

U zbiegu ulic Okulickiego i Mireckiego, w parku Stary Ogród zostanie wybudowana kolejna już w Radomiu siłownia zewnętrzna. Budowę tej siłowni zakładał jeden z projektów zgłoszony w zeszłym roku do budżetu obywatelskiego. Projekt zyskał sporo głosów, ale nie tyle, żeby zapewnić jego realizację z budżetu. Udało się jednak znaleźć oszczędności, między innymi na przetargach. I te pieniądze zostaną przeznaczone na budowę siłowni w Starym Ogrodzie. - To jest jedna z dwóch siłowni, które powstaną w tym roku. Druga zostanie wybudowana na Ustroniu – zapowiada Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. A w planach są kolejne. Miedzy innymi na Michałowie. - Jesteśmy na etapie przejmowania działek od spółdzielni mieszkaniowej Michałów, przygotowujemy się do rewitalizacji parku. Zakładamy, że tam również będzie siłownia – informuje Konrad Frysztak. Przetarg na zakup i montaż urządzeń do ćwiczeń w Starym Ogrodzie już rozstrzygnięto. Wygrała go firma Weran z Wrocławia. Wartość inwestycji to ponad 39 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Radomianie pokochali siłownie pod chmurką

  W Radomiu jest ich dziewięć. Znajdują się w parkach i przy placach zabaw. Siłownie pod chmurką bo o nich mowa, powoli wrosły w miejską architekturę.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej