Dzisiaj jest: 29 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jak pozyskać środki z Unii? Rusza Akademia

wtorek, 28 lipiec 2015 15:29
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Akademia Rozwoju Regionalnego – to akademia dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy są między innymi zainteresowani pozyskaniem pieniędzy z Unii Europejskiej, ale nie mają wystarczającej wiedzy i doświadczenia.

Radomska Akademia Rozwoju Regionalnego to projekt Fundacji Pro Civitas Bono i Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych pod patronatem marszałka. - Celem Radomskiej Akademii Rozwoju Regionalnego jest wspieranie rozwoju społeczno - gospodarczego poprzez organizowanie różnorodnych inicjatyw szkoleniowych, forów, dyskusji na tematy ważne dla rozwoju regionu – wyjaśnia Aneta Śledź, pełnomocnik Fundacji Pro Civitas Bono. Wzrost tego rozwoju mogą zapewnić między innymi dotacje z Unii Europejskiej pozyskane z nowego programu na lata 2014 – 2020. Właśnie tej tematyce mają być poświęcone pierwsze spotkania organizowane dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. - Chciałbym zaprosić wszystkie samorządy i przedsiębiorców do udziału w tym projekcie – mówi Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza. Bo – jak przekonuje dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych – skuteczne wnioskowanie o dotacje unijne nie jest proste – przynajmniej dla tych, którzy aplikują po raz pierwszy. Obowiązują określone zasady, specyficzna nomenklatura. Warto – tym bardziej teraz – zgłębić tę wiedzę. - Jesteśmy w dobrym momencie żeby przeprowadzić szkolenia. We wrześniu będą uruchomione pierwsze nabory w ramach nowej perspektywy – informuje Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. A do pozyskania będą między innymi fundusze, które można przeznaczyć na aktywizację osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie. Także na edukację zarówno najmłodszych, jak i kształcenie ustawiczne. Zainteresowani będą mogli też wnioskować o dotacje do projektów infrastrukturalnych. - Pierwsze nabory jakie rozpoczniemy to projekty dotyczące e-administracji i e-zdrowia. W IV kwartale będą konkursy na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, mamy konkurs dla przedsiębiorców, którzy chcieliby współpracować z instytucjami naukowymi lub uczelniami wyższymi – wylicza Mariusz Frankowski. Najbliższe szkolenie organizowane w ramach Radomskiej Akademii Rozwoju Regionalnego odbędzie się 6 sierpnia w Radomiu. Będzie to szkolenie da organizacji pozarządowych. 10 sierpnia – także w Radomiu – zostanie zorganizowane szkolenie dla przedsiębiorców.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Strażak-bohater z Kazanowa
  Strażak z Kazanowa Michał Kupidura otrzymał od Marszałka Województwa Mazowieckiego tytuł Strażaka Miesiąca. To kolejne wyróżnienie dla wspomnianej jednostki ochotniczej straży pożarnej.
 • Powiaty dostaną pieniądze na systemy alarmowania

  Ponad 0,5 miliona złotych unijnego dofinansowania dostaną powiaty przysuski i zwoleński na systemy ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach. To m.in. te powiaty ucierpiały w trakcie ostatnich zdarzeń pogodowych.

   

   

  Ponad 0,5 miliona złotych unijnego dofinansowania dostaną powiaty przysuski i zwoleński na systemy ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach. To m.in. te powiaty ucierpiały w trakcie ostatnich zdarzeń pogodowych.

  Trąby powietrzne, silne wichury, ulewy i występujące po nich powodzie już niemal każdego roku nawiedzają także region radomski. Z takimi problemami borykają się m.in. powiaty przysuski czy zwoleński. Teraz przy wsparciu unijnych środków powstaną u nich systemy ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach katastrofalnych. - Informacje będą płynęły z powiatu zwoleńskiego na poszczególne gminy. Mam też nadzieję, że ten system będzie współpracował z systemem wojewody i te komunikaty które przesyła biuro wojewody będą przekazywane bezpośrednio do gmin. Są to syreny alarmowe, ale będzie można też podawać komunikaty o zagrożeniach - mówi Waldemar Urbański, starosta powiatu zwoleńskiego.

  Wartość inwestycji w Zwoleniu to 260 tysięcy złotych. W tym 200 tysięcy to wsparcie unijne. W Przysusze system będzie kosztował 370 tysięcy. 250 tysięcy da Unia. To szerszej skali niewielkie pieniądze, ale dla tych powiatów bardzo ważne. - Informacja o nadchodzącym niebezpieczeństwie to jest coś bezcennego w sytuacji kiedy rzeczywiście idzie jakaś olbrzymia zawierucha – mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu woj. mazowieckiego.

  Pierwsze działania zmierzające do zakupu systemu i jego zainstalowania zaczną się jeszcze w tym roku, ale sam system zacznie pracę za kilka miesięcy. Trzeba go między innymi spiąć z systemem ostrzegania wojewody, a także przygotować pracowników wydziałów zarządzania kryzysowego do jego obsługi. W gminach informacje o zbliżających się zagrożeniach otrzymywać będą za pośrednictwem systemu m.in. ochotnicze straże pożarne i one będą te informacje przekazywały dalej.

   

   

 • PO w Radomiu: „Będziemy odkłamywać rzeczywistość”

  Posłowie ziemi radomskiej zapowiadają więcej konferencji. Jak mówią, chcą odkłamywać rzeczywistość, która jest pokazywana w telewizji publicznej. Dziś posłowie PO krytykowali reformę zdrowia, edukacji. Gorzkie słowa padły też w temacie remontów dróg.

 • Leszek Ruszczyk niepokoi się o Air Show i Fabrykę Broni

  Leszek Ruszczyk, poseł PO jest zaniepokojony stanem przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 oraz konfliktem na linii pracownicy - zarząd w Fabryce Broni

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej