Dzisiaj jest: 5 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Igor, Placyd, Apolinary
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Las po burzy. Zakaz wstępu

poniedziałek, 27 lipiec 2015 16:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejne zniszczenia po burzach i huraganowym wietrze. Żywioł wyrządził wiele szkód w lasach. Leśnicy szacują straty i usuwają skutki wichur.

Na terenie RDLP w Radomiu poważne szkody wichury wyrządziły na terenie nadleśnictw w Przysusze, Radomiu i w Kozienicach. Jak wyliczono, szkody w tych trzech nadleśnictwach to łącznie ok. 9 tys. m3 wiatrołomów i wywrotów. W nadleśnictwie w Radomiu - 3 tys. m3. Trwa usuwanie skutków wichur. Nadleśniczy nadleśnictwa Radom wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu w leśnictwach: Rajec (kompleks leśny ,,Pacyna" i ,,Rajec”), w leśnictwie Janiszew (kompleks leśny ,,Wsola" ), a także w Łaziskach i Makowcu. Jak informuje nadleśnictwo, wywroty i złomy, nadłamane gałęzie stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi przebywających na terenach objętych zakazem. Połamane drzewa są często „zawieszone" na innych, pokrzyżowane z nieuszkodzonymi. Zakaz wstępu do lasu będzie obowiązywał do czasu usunięcia uszkodzeń.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej