Dzisiaj jest: 5 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Igor, Placyd, Apolinary

Ambicje wyborcze radomskiego PiS

poniedziałek, 27 lipiec 2015 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

5 mandatów poselskich i 2 senatorskie chce uzyskać w najbliższych wyborach parlamentarnych w Radomiu i regionie radomskim Prawo i Sprawiedliwość. Gotowa jest już lista alfabetyczna kandydatów.

W przeciwieństwie do radomskiej Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość nie ujawnia oficjalnie nazwisk ze swojej alfabetycznej listy. – Ponieważ jest więcej nazwisk niż osób, które znajdą się na liście, to komuś byłoby przykro gdybym wymienił jakiekolwiek nazwisko. Dlatego nie będę wymieniał nazwisk - tłumaczy Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Lista aktualnie ma około 25 nazwisk kandydatów na kandydatów. By kandydaci stali się kandydatami, listę musi zatwierdzić Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. – Mogę zdradzić, że kilka osób które na tej liście są, to są osoby znane. Znane z tego, że są posłami, znane z tego, że były we władzach Radomia, są radni z różnych powiatów. Będzie na liście przedstawiciel każdego z powiatów – dodaje poseł Marek Suski. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, na liście znaleźli się m.in. Anna Kwiecień, Dariusz Bąk, Krzysztof Sońta, Andrzej Kosztownik, Dariusz Wójcik i Waldemar Trelka. Prawo i Sprawiedliwość chce w najbliższych wyborach uzyskać 5 mandatów poselskich. – Jestem przekonany, że ta lista będzie w stanie walczyć o 5 mandatów. Tego jeszcze żadnej formacji politycznej w Polsce po 1989 roku nie udało się w regionie radomskim dokonać. To jest niepowtarzalna okazja by PiS w okręgu radomskim miało 5 mandatów - mówi Wojciech Skurkiewicz, senator Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach do Senatu PiS chce uzyskać dwa mandaty. W okręgu radomskim kandydatem jest Wojciech Skurkiewicz: - Jestem bardzo zadowolony, że struktury PiS w regionie radomskim udzieliły mi poparcia przed startem wyborów do Senatu RP – dodaje senator Wojciech Skurkiewicz. O kolejną kadencję w Senacie będzie walczył także Stanisław Karczewski, obecny wicemarszałek Senatu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej