Dzisiaj jest: 29 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nawy zarządca szpitala zapowiada zmiany

poniedziałek, 27 lipiec 2015 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Od półtora tygodnia Marek Pacyna jest pełniącym obowiązki dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Jak mówi, sytuacja lecznicy jest trudna. Marek Pacyna zapowiada zmiany.

Wrócił tu po latach. Marek Pacyna, który od półtora tygodnia jest pełniącym obowiązki dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego był już dyrektorem tej lecznicy w latach 2001 - 2003. Jak mówi, obecna sytuacja szpitala jest trudna. Lecznica ma teraz 7 milionów 600 tysięcy złotych długu. - Brakuje środków. Nie zostały zakończone procesy z lekarzami w sprawie porozumienia z 2007 roku. Trzeba to jakoś uporządkować – mówi Marek Pacyna, p.o. dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Nowy zarządca zapowiada nowe porządki. Ale na razie nie podaje konkretów. Jak mówi, jest za wcześnie, ale też dodaje, że obecna sytuacja wymaga pewnych zmian. - Potrzeba pewnych zmian organizacyjnych jak i nowego podziału kompetencji. Każdy dyrektor ma swoją wizję. W związku z tym, że nie jestem jeszcze dyrektorem tylko pełniącym obowiązki, to nie będę się na ten temat wypowiadał. Być może nie wygram konkursu na to stanowisko, przyjdzie ktoś nowy – mówi Marek Pacyna. Zatem na razie bez konkretów, ale nowy p.o. dyrektora jak mówi, sprawdzi czy w niektórych jednostkach nie ma przeładowania pracowników. Dodaje, że w ciągu lat jego nieobecności szpital się zmienił. Także mentalność personelu i pacjentów. - Inne jest podejście pacjentów. Są bardziej świadomi swoich praw, domagają się ich przestrzegania, czasem są rygorystyczni – mówi Marek Pacyna. Każdego dnia szpital obsługuje około 180 pacjentów. Zdaniem nowego zarządcy, wielu z nich mogłoby skorzystać z usług lekarza rodzinnego lub nocnej i świąteczni opieki zdrowotnej. Jednocześnie Marek Pacyna zapewnia, że dobro pacjenta będzie celem nadrzędnym, i że będzie przekonywał personel, że pacjent to nie intruz. Marek Pacyna jest ekonomistą, był już nie tylko dyrektorem szpitala miejskiego w Radomiu, ale też szefem radomskiej delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia, a ostatnio zarządcą szpitala w Kozienicach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej