Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Ogromne zainteresowanie „Kawką”

poniedziałek, 27 lipiec 2015 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

1 milion 700 tysięcy złotych otrzyma radomski magistrat w ramach programu „Kawka”, czyli dotacji do wymiany pieców węglowych na źródła proekologiczne. W planach jest wymiana 260 pieców.

Pieniądze w ramach programu „Kawka” przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. – Planujemy za te pieniądze wymienić 260 pieców węglowych – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Już rozpoczął się nabór wniosków na likwidację pieca węglowego. Pierwszego dnia naborów kolejka w magistracie do Biura Obsługi Mieszkańca była ogromna. – Kryteria są te same co w ubiegłym roku. 800 złotych na likwidację jednego pieca i 400 złotych na pozyskanie 1 kilowata energii z nowego źródła – dodaje prezydent Witkowski. W ubiegłym roku wymieniono w Radomiu prawie 180 pieców węglowych. Jak informuje Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, tylko w samym Radomiu używanych jest jeszcze 8 tysięcy pieców węglowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej