Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Zmiany na Narutowicza/Traugutta. Sporna ścieżka

sobota, 25 lipiec 2015 13:40
Dział: Wiadomości
Autor 

300 ankiet dotyczących planowanych zmian w rejonie ulic Narutowicza i Traugutta wpłynęło do magistratu. Większość opinii jest pozytywna. Spornym punktem jest ścieżka rowerowa.

Konsultacje zakończone, a wypełnione ankiety przeanalizowane. Chodzi o planowane przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zmiany na skrzyżowaniu ulic Traugutta/Narutowicza. W ramach konsultacji społecznych na ten właśnie temat wypełniono 300 ankiet. - W większości przypadków udogodnienia, które planujemy, czyli wydłużenie pasa do lewoskrętu w ulicę Kościuszki i likwidacja przejścia dla pieszych, zostały dobrze ocenione – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Punktem spornym są plany poprowadzenia ścieżki rowerowej z ulicy Moniuszki w kierunku Plant. W tym przypadku opinii pozytywnych było tyle samo co negatywnych. - W najbliższych dniach spotkam się z przedstawicielami Bractwa Rowerowego, którzy wnioskowali o ślad inny niż zaproponowany przez MZDiK, wysłuchamy wzajemnie swoich racji. Myślę że dojedziemy do porozumienia – mówi Konrad Frysztak. Jak tylko uda się wypracować porozumienie w sprawie ścieżki rowerowej, magistrat przystąpi do działań – zapowiada wiceprezydent Radomia. Jak dodaje, planowane zmiany na skrzyżowaniu ulic Traugutta/Narutowicza zostaną wprowadzone jesienią tego roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ulica Narutowicza nie zostanie zwężona

  Prezydent Radosław Witkowski przychylił się do wniosku radnych, żeby Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wycofał się z przebudowy tej ulicy.

 • Jaka ulica Narutowicza? Ruszają konsultacje

  W sobotę 14 października rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące planów przebudowy ulicy Narutowicza. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował dwa warianty przebudowy tej ulicy.

 • Początek konsultacji, początek dyskusji

  Kilkadziesiąt ankiet, wiele wniosków i dyskusje, nieraz dość ostre – to efekt pierwszego spotkania w ramach konsultacji na temat zagospodarowania osiedla XV-Lecie. Kolejne spotkanie już w sobotę.

 • Przebudowa skrzyżowania zakończona

  Dobiegła końca przebudowa jednego z najruchliwszych skrzyżowań w Radomiu: ulic Narutowicza i Traugutta. Prace, które wykonała firma Interbud, kosztowały ponad 570 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej