Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kto na listach Platformy? Mamy nazwiska

piątek, 24 lipiec 2015 15:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Zbigniew Banaszkiewicz, Leszek Ruszczyk, Wojciech Gęsiak. To nazwiska osób, które znajdą się na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej w Radomiu.

25 października Polacy zdecydują kto zasiądzie w Sejmie i w Senacie. Partie mobilizują siły przed wyborami i wybierają tych, którzy znajdą się na listach wyborczych. Znamy już niektóre nazwiska osób, które w Radomiu będą startować z list Platformy Obywatelskiej. Listę kandydatów do Sejmu otworzy prawdopodobnie Zbigniew Banaszkiewicz, szef Platformy w Radomiu, doradca prezydenta miasta do spraw współpracy z rządem, a także wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Numerem dwa ma być Leszek Ruszczyk, obecny wicemarszałek Mazowsza. - Uważam, że trzeba wzmocnić listy. Swoim doświadczeniem pokazałem, że współpraca z samorządem może się układać bardzo dobrze i chciałbym żeby to doświadczenie można było dedykować społeczeństwu - mówi Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Mazowsza. Lista kandydatów do sejmu – jak dodaje Leszek Ruszczyk - nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, dlatego nie padają kolejne nazwiska kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat posła. - To będą lokalni politycy, ludzie sprawdzeni, z dużym doświadczeniem zawodowym, ale i społecznym, ludzie godni zaufania – mówi Leszek Ruszczyk.

Wiadomo natomiast, kogo Platforma w Radomiu będzie chciała wystawić w wyborach do Senatu. - Będziemy chcieli żeby wystartował pan Wojciech Gęsiak, znany architekt, zasłużony dla Radomia i ziemi radomskiej – informuje wicemarszałek. Pełne listy kandydatów do Sejmu i Senatu mają być zatwierdzone przez radę krajową Platformy Obywatelskiej 6 sierpnia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

  Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 • Radomska Rada Seniorów w nowym składzie

  Radomscy seniorzy wybrali 7 osób na drugą kadencję Rady Seniorów. Wybory odbyły się w Resursie Obywatelskiej. 4 pozostałe osoby do Rady Seniorów wskażą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej