Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rogatka przyciągnie radomian? Jest przetarg

piątek, 24 lipiec 2015 15:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Magistrat che przywrócić utracony blask Rogatce, z której zrezygnował Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego budynku.

Przez wiele lat zabytkową Rogatką przy ulicy Malczewskiego zarządzała radomska uczelnia. W marcu tego roku władze UTH zrezygnowały jednak z budynku. Tym samym Rogatka wróciła do zasobów miasta. - Korzystali z niej studenci i wykładowcy wydziału sztuki. Zrezygnowali z tej umowy. Musimy i chcemy przywrócić blask temu budynkowi. W przyszłym roku planujemy ogłosić przetarg na wykonawstwo – informuje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Teraz ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Już wiadomo, że w Rogatce konieczny będzie remont dachu, możliwe że także wymiana okien. Wiadomo też, że po zakończeniu remontu Rogatka będzie pełniła taką samą funkcję jak dotychczas, czyli będzie miejscem różnorodnych wystaw. Magistrat chce jednak, żeby była bardziej otwarta na radomian niż do tej pory. - Chcemy żeby obcowanie ze sztuką miało szerszy wymiar, żeby więcej ludzi mogło z Rogatki korzystać, także po południu, a nie tylko w godzinach pracy jakiejś osoby – mówi Konrad Frysztak.

Radomski uniwersytet zrezygnował z Rogatki, bo – jak tłumaczyły władze uczelni – zależało im na oszczędnościach, a utrzymywanie działalności Rogatki wiązało się z dodatkowymi kosztami. W Rogatce wyłączono ogrzewanie. Budynek udostępniano tylko w wyznaczonych, dopołudniowych najczęściej godzinach. Być może dlatego Rogatkę – jak argumentował rektor uczelni – odwiedzało mało osób.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Powstaje Galeria Radomskiego Sportu

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji cały czas przyjmuje pamiątki. Wśród nich są prawdziwe perełki, przypominające czasy świetności radomskiego sportu.

 • Lekcja historii w nowej hali

  Powstanie Galeria Radomskiego Sportu. W budowanej przy ulicy Struga nowej hali sportowej kibice będą mogli obejrzeć pamiątki, które udostępnią nie tylko radomskie kluby.

 • Wyczekiwany remont. Rogatka w tym roku?

  Miał być w roku ubiegłym, będzie w tym. Miasto planuje remont zabytkowej Rogatki. Remont będzie, jeśli uda się znaleźć oszczędności.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej