Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Zakaz to nie problem? Odpowiedź na krytykę

piątek, 24 lipiec 2015 15:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie ma problemu wody, a zakaz jej wnoszenia jest podyktowany względami bezpieczeństwa” – twierdzi podpułkownik Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. To odpowiedź na krytykę zakazu wnoszenia butelek z wodą na teren lotniska podczas Air Show.

Temat nie jest nowy. Zakaz wnoszenia na teren lotniska podczas Air Show butelek z wodą, obowiązywał dwa lata temu. Wtedy także ten zakaz był mocno krytykowany przez wiele osób. Jak mówi podpułkownik Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, temat wnoszenia butelek z wodą na lotnisko był konsultowany z policją, żandarmerią wojskową i służbą kontrwywiadu wojskowego. – Proszę zauważyć, że na Air Show będą uczestnicy z tych państw, które aktualnie walczą z terroryzmem. Chcemy uniknąć niespodzianek. Air Show ma być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla lotników jak i dla publiczności – tłumaczy podpułkownik Artur Goławski.

Wiadomo, że pić wodę trzeba. A szczególnie wtedy, kiedy słupek rtęci na termometrze przekracza 30 stopni Celsjusza. To, że nie będzie można wnieść własnej wody na lotnisko, nie oznacza, że publiczność na Air Show zostanie jej pozbawiona – twierdzi podpułkownik Artur Goławski: - Przygotowujemy stanowiska z darmowa wodą. Będzie ich zdecydowanie więcej niż w poprzedniej edycji Air Show - dodaje.

Na terenie lotniska stanie 5 dystrybutorów darmowej wody. Ustawią je Wodociągi Miejskie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej