Dzisiaj jest: 29 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kocykowe miasteczka w Radomiu

piątek, 24 lipiec 2015 15:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Organizowane są przede wszystkim z myślą o tych, którzy nie wyjechali na wakacje, dla dzieci z osiedli socjalnych. Tworzą ją le ludzie z pasja i do zabawy w kocykowych miasteczkach - bo o nich mowa - zapraszają też rodziców.

W kocykowym miasteczku kocyków oczywiście nie brakowało, ale to nie znaczy, że cały czas spędzano na kocykach. Bo dla rodziców i ich dzieci przygotowano wiele atrakcji: liczne gry i zabawy. Pani Natalia, wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczyła w zabawie razem z córką. - Dzieci się dokształcają, mają choć trochę pożytku z wakacji. Nie każdego stać na to żeby wyjechał – mówi. Dzieci się dokształcają bo w kocykowych miasteczkach można się sporo dowiedzieć o historii miasta. Swoją wiedzą dzieli się pani Alina, która jest przewodnikiem i pilotem wycieczek turystycznych. W kocykowych miasteczkach udziela się bezinteresownie. - Mam taką naturę, że tam gdzie młodzież, tam i babcia Alina – śmieje się Alina Osieniecka. - Sama mam wnuki i dzieci, ale już dorosłe. To co wiem, moją energię chcę przekazywać młodym pokoleniom – dodaje. W zabawach uczestniczą dzieci, ale też i ich rodzice. To ważne, bo tak wspólne spędzany czas to dziś często rzadkość. - Bardzo mi się tu podoba jest fajnie – mówią młodzi uczestnicy zabaw. Kocykowe miasteczko to akcja organizowana w Radomiu już po raz trzeci przez Organizatorów Społeczności Lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Oprócz kocykowego miasteczka, organizujemy dla dzieci także wycieczki. Byliśmy już na przykład w straży pożarnej Radomiu – mówi Joanna Mitak, organizator społeczności lokalnej. W sierpniu kocykowe miasteczka odbędą się też na ulicach Marii Gajl i Mroza. Także w sierpniu pani Alina – jak zapowiada - zabierze dzieci z kocykowych miasteczek na wycieczkę śladami historii Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej