Dzisiaj jest: 29 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Coraz bliżej gwiazd? Przetarg rozstrzygnięty

czwartek, 23 lipiec 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska firma „Panelex” wybuduje astrobazę w mieście. Inwestycja ma być zrealizowana z końcem tego roku.

Nie było łatwo wybrać wykonawcę, który przy szkole podstawowej numer 17 wybuduje astrobazę. Za pierwszym razem magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie projektanta i jednocześnie wykonawcy prac, ale oferenci zażądali zbyt wysokich kwot. Trzeba było rozpisać osobny przetarg na projekt i osobny na wyłonienie wykonawcy prac. Oba już rozstrzygnięto. Astrobazę przy ulicy Wierzbickiej wybuduje firma „Panelex” z Radomia. Koszt prac to prawie 670 tysięcy złotych. - Termin zakończenia realizacji to końcówka tego roku, czyli zdążymy wywiązać się ze zobowiązania jakie nałożyli na nas mieszkańcy – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Bo budowa astrobazy to projekt z budżetu obywatelskiego, który powinien być zrealizowany do końca 2015 roku. Astorbaza ma służyć wszystkim radomianom: młodszym i starszym. - Mam nadzieję, że funkcjonowanie astrobazy będzie odpowiadać mieszkańcom, że stanie się to takim malutkim Centrum Kopernika w mieście – mówi Konrad Frysztak. Malutkim, bo wyłoniony niedawno wykonawca wybuduje przy ulicy Wierzbickiej obiekt o wymiarach 10 na 14 metrów i o wysokości wraz z kopułą około 10 metrów.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Astrobaza najlepszym projektem obywatelskim

  Radomska Astrobaza i „Kazimierskie murale historyczne w Krakowie” wygrały w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt zgłoszony lub zrealizowany w Polsce w ramach budżetów obywatelskich.

 • Astrobaza już otwarta

  Astrobaza została dziś oficjalnie otwarta. Pierwsze zajęcia dla dzieci odbędą się już w ferie. Godziny w jakich obserwatorium będzie dostępne dla mieszkańców Radomia będą zależne od pogody i widoczności nieba.

 • Otwarcie astrobazy za tydzień. Szukają pracownika

  Już w przyszły weekend będzie można skorzystać z atrakcji oferowanych przez radomską astrobazę. Tymczasem opiekunowie astrobazy szukają specjalisty od prowadzenia obserwacji astronomicznych i astrofotografii.

 • Astrobaza gotowa. To „okno na wszechświat”

  Zakończyła się budowa radomskiej astrobazy. Pomysłodawcy te inwestycji są zadowoleni z efektu końcowego, a przede wszystkim z wyposażenia. Jak mówią, to radomskie „okienko na wszechświat”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej