Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Dwór w Bartodziejach zmienił właściciela

środa, 22 lipiec 2015 17:29
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest wreszcie szansa, że zrujnowany, zabytkowy dworek w Bartodziejach odzyska swój blask. Jak informuje strona www.bartodzieje.pl kilka dni temu obiekt zmienił właściciela.

Przez ostatnie lata dworek w Bartodziejach był własnością rodziny ze Szwecji. Właściciele nie robili nic, aby obiekt uratować. W międzyczasie obiekt został zniszczony przez pożar, teraz znajduje się w kompletnej ruinie. Jak informuje strona bartodzieje.pl, po trzech latach pertraktacji kilka dni temu udało się sfinalizować transakcję kupna – sprzedaży zrujnowanego kompleksu dworsko-parkowego w Bartodziejach. Nowym posiadaczem zabytku został przedsiębiorca z Radomia. Wkrótce mają rozpocząć się prace porządkowe oraz przygotowanie dokumentacji remontowej całego obiektu.

Dworek w Bartodziejach został wybudowany w I poł. XIX w. Bardzo często zmieniał właścicieli. Mimo to przetrwał czasy zaborów, obie wojny światowe i okres komunizmu. Popadł w ruinę w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej