Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Święto Policji w Radomiu

środa, 22 lipiec 2015 16:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 200 policjantek i policjantów otrzymało odznaczenia i awanse. Karol Szwalbe, komendant miejski, otrzymał złoty medal „Zasłużony Policjant”.

Główną częścią uroczystości Święta Policji było wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe. Otrzymało je blisko 200 policjantek i policjantów z Radomia i powiatu radomskiego. – Bez względu na to jaki by to nie był stopień służbowy, to każdy taki awans cieszy. To jest docenienie człowieka za jego służbę i wyróżnienie za nią – mówi inspektor Karol Szwalbe, miejski komendant Policji w Radomiu.

Złotym medalem „Zasłużony Policjant” uhonorowany został inspektor Karol Szwalbe. – Dla mnie ten medal to w pewnym sensie ukoronowanie dotychczasowej służby. To już 24 lata i myślę, że ta służba to był dla mnie bardzo ważny czas. Połowę swojego życia spędziłem w Policji. Jestem wdzięczny, że mogłem od 1991 roku obserwować od wewnątrz jak ta służba się systematycznie zmienia – dodaje inspektor Karol Szwalbe.

Uroczystość Święta Policji była także okazją do podziękowania policjantom za ich służbę. – Składam moje wyrazy uznania za zaangażowanie i poświęcenie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Radomia i powiatu radomskiego. Niech wasz wysiłek znajduje zawsze uznanie w oczach społeczeństwa – dziękował policjantkom i policjantom inspektor Rafał Korczak, komendant mazowiecki Policji.

Za zaangażowanie w służbę na rzecz społeczności dziękował policjantom także prezydent Radomia. Radosław Witkowski dziękując policjantom, wspomniał o niespodziance przygotowywanej dla komendy. W czasie uroczystości nie mówił, co to takiego, ale zdradził nam to później. Chodzi o zakup nowego samochodu dla policji. W dzisiejszych uroczystościach wzięli udział komendanci wojewódzki i miejski Policji, przedstawiciele służb mundurowych, policjantki i policjanci Komendy Miejskiej oraz przedstawiciele władz Radomia, województwa i radomskiego powiatu. Ogólnopolskie obchody Święta Policji odbędą się w czwartek w Warszawie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej