Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zmiany w radomskiej Caritas

środa, 22 lipiec 2015 17:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Ksiądz Grzegorz Wójcik, dotychczasowy dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej został proboszczem parafii w Jedlińsku. Tym samym zmieniły się władze w radomskiej Caritas.

Po 11 latach pracy w Caritas Diecezji Radomskiej ksiądz Grzegorz Wójcik, były już dyrektor Caritas przenosi się do Jedlińska. Przyjął propozycję biskupa i został proboszczem zabytkowej parafii świętego Piotra i Andrzeja, a także dziekanem dekanatu jedlińskiego. - Jest do dla mnie wyzwanie i muszę sobie odświeżyć pewne tematy po 11 latach pracy w Caritas – mówi nowy proboszcz. - Przede wszystkim chciałbym poznać parafian, od których już doświadczam dużo uśmiechu i życzliwości – dodaje. Parafia w Jedlińsku skupia około 4 tysięcy wiernych. Jak mówi ksiądz Grzegorz Wójcik, jest tu bogate życie duszpasterskie. Funkcjonują chór, oazy rodzin młodzieży i dzieci, są schole, a nawet świeccy lektorzy. Ale są też i problemy. Nowy proboszcz zwraca uwagę przede wszystkim na to, że wielu mieszkańców znajduje pracę w Warszawie, także za granicą i opuszcza Jedlińsk. - Niepokoi nas bardzo emigracja młodych ludzi za granice. Warto byłoby usiąść wspólnie z władzami, z radnymi i podyskutować o tym, jak ożywić tutejszy rynek pracy – mówi ks. Grzegorz Wójcik. Nowy proboszcz nie rozstaje się jednak na dobre z Caritas. Teraz, w ramach współpracy właśnie z radomską Caritas dla 200 mieszkańców Jedlińska zostanie zorganizowana pomoc żywnościowa. W gminie prężnie działa także parafialny zespół Caritas - dodaje proboszcz. Poprzedni, wieloletni proboszcz tej parafii, ksiądz Henryk Ćwiek po blisko 30 latach służby odszedł na emeryturę. Powołanie księdza Grzegorza Wójcika na nowe stanowisko niesie za sobą zmiany w Caritas Diecezji Radomskiej. Nowym dyrektorem został dotychczasowy wicedyrektor, ksiądz Robert Kowalski. Jego zastępcą jest teraz ksiądz Damian Drabikowski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej