Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

AWACS na Air Show?

wtorek, 21 lipiec 2015 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Legendarny AWACS, czyli Lotniczy System Ostrzegania i Kontroli przyleci najprawdopodobniej do Radomia w sierpniu na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze. Maszyna ma być dostępna dla publiczności.

Na potrzeby tegorocznych pokazów pracować będą trzy bazy wojskowe: w Radomiu, Mińsku Mazowieckim i Dęblinie. - W związku z tym, że duża będzie defilada lotnicza, musimy podzielić się siłami i środkami. Samoloty bojowe do defilady będą stacjonowały w Mińsku Mazowieckim, transportowce i cześć śmigłowców w Dęblinie, a soliści i samoloty na wystawę będą na lotnisku w Radomiu – mówi podpułkownik Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Statystyka tegorocznych pokazów w Radomiu to 80 samolotów i śmigłowców – włączając w to defiladę powietrzną – i ponad 40 maszyn na wystawie statycznej. Swoje samoloty zaprezentuje także Aeroklub Polski. Ale Biuro Organizacyjne Air Show nie zamknęło jeszcze listy samolotów, które zostaną zaprezentowane w Radomiu. Strona wojskowa potwierdza aktualnie jeszcze dwa samoloty. - Mogę zdradzić, że pracujemy na AWACS-em. Maszyna była w tym roku w Dęblinie, patroluje niebo nad Radomiem i jest okazja by nasi sojusznicy z wielonarodową załogą przylecieli do Radomia. Będą mogli pokazać licznej publiczności narzędzie swojej pracy – dodaje podpułkownik Artur Goławski.

Jedną z gwiazd tegorocznego Air Show będzie kapitan

Stralis Sotiris z 340 eskadry 115 Skrzydła Bojowego greckich Sił Powietrznych, czyli Zeus Demo Team. Grecy przygotowali w tym roku nowe malowanie swojego F-16. Na wystawie statycznej z kolei publiczność będzie mogła zobaczyć między innymi uzbrojenie polskich wojsk lądowych. - Idziemy trochę z duchem czasu i chcemy zaprezentować to, co jest najnowsze w wojsku polskim. Coś, co jest trudno zobaczyć tak na co dzień, tutaj w Radomiu. Wojsko Polskie będzie w pigułce, a lotnictwo w całej okazałości – mówi podpułkownik

Artur Goławski. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbędą się w Radomiu 22 i 23 sierpnia. Swój udział w nich potwierdziło 20 państw.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej