Dzisiaj jest: 29 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nie wiesz jak zagłosować? Zadzwoń

poniedziałek, 20 lipiec 2015 17:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwa numery telefonów alarmowych zostały uruchomione w poniedziałek w radomskim magistracie. To numery dla tych, którzy mają wątpliwości związane z budżetem obywatelskim. Jak się okazuje – takich osób jest sporo.

Trwa głosowanie na przyszłoroczny budżet obywatelski. Oddać głos można osobiście – poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do urny. Można też skorzystać z Internetowego Systemu Głosowania w Budżecie Obywatelskim. Jak się okazuje, niektórzy mają problem z rejestracją. Przede wszystkim zapominają o uaktywnieniu konta internetowego. Między innymi dla tych osób, ale też dla wszystkich, którzy mają jakiejkolwiek pytania dotyczące budżetu obywatelskiego od dziś uruchomiono dwa numery alarmowe: 797 141 921 i 797 141 654. - W razie jakichkolwiek wątpliwościach zapraszamy do dzwonienia - zachęca Paulina Kwiecień z Centrum Komunikacji Społecznej w UM. - Są na przykład często zapytania o to, czy można zagłosować na kilka projektów. Ludzie nie wiedzą o tym, że mogą ocenić wszystkie projekty – dodaje.

Dzwonić pod numery alarmowe można w godzinach od 8.00 do 20.00. Koszt połączenia – według taryfy operatora. W tym roku do budżetu obywatelskiego zgłoszono 91 projektów. Pogrupowano je w 6 obszarach, a na każdy obszar przypada 800 tysięcy złotych. O tym, który projekt zostanie zrealizowany decydują teraz radomianie. Ci, którzy biorą udział w głosowaniu. - Mamy coraz więcej głosujących. W weekendy pojawia się kilkaset nowych głosów. Czasu jest coraz mniej. Zostały nam trzy tygodnie – przypomina Paulina Kwiecień.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 10 września. Do tej pory swój głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego oddało ponad 5 tysięcy mieszkańców.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej