Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jak dbać o porządek? Szkolenie dla służb

poniedziałek, 20 lipiec 2015 17:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Przygotowania do 37 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wchodzą już w ostatni etap. Teraz odbyły się szkolenia dla służb porządkowych.

W parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Starokrakowskiej spotkały się osoby, które będą odpowiedzialne m.in. za bezpieczeństwo pielgrzymki. - Szkolenie, które jest dzisiaj jest dla tych, którzy będą podczas pielgrzymki pełnić funkcję kierujących ruchem, będą odpowiedzialni za służbę porządkową na naszej pielgrzymce – informuje ks. Mirosław Kszczot dyr. 367 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej.

Szkolenie poprowadzili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego mazowieckiej policji. Policjanci uczą porządkowych jak bezpiecznie prowadzić kolumny pątników. Program obejmował znajomość z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. - Uczymy ich jak podawać sygnały zarówno uczestnikom pielgrzymek, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Pragnę przypomnieć, że kierujący w czasie pielgrzymek powinni stosować się do wszelkich wskazówek, które na drodze przekazują im porządkowi – mówi podinsp. Stanisław Popiel, Wydz. Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu.

Policjanci przekonywali, że ważne jest, aby porządkowi i kierowcy szanowali się wzajemnie. Bo z jednej strony chodzi o to, aby nie narażać pielgrzymów na niebezpieczeństwo, a z drugiej - o to, żeby nie utrudniać za bardzo ruchu samochodów. - Ja bym chciał zaapelować o wzajemną tolerancję. Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami i powinniśmy razem współdziałać, darzyć się szacunkiem i przez to bezpieczeństwo na pewno będzie wzrastało – twierdzi podinsp. Stanisław Popiel.

W szkoleniu wzięli udział „porządkowi” ze wszystkich pięciu grup, które wyjdą z radomskiej diecezji, a więc m.in. z Radomia, Skarżyska i Opoczna. W zajęciach uczestniczyli również przedstawiciele kościelnej służby porządkowej diecezji warszawsko-praskiej. Łącznie było to ponad 100 osób. - Co roku bierze w tym szkleniu kilkadziesiąt osób. Takie szkolenie jest ważne 5 lat – informuje ks. Mirosław Kszczot.

Porządku podczas radomskiej pielgrzymki będzie pilnowało ponad 200 osób. Pielgrzymi wyjdą na szlak 6 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Dotknij miłosierdzia”, a znakiem – ryba, która jednocześnie przypomina już o Światowych Dniach Młodzieży.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej