Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kwiaty dla L. Kołakowskiego w rocznicę śmierci

piątek, 17 lipiec 2015 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś przypada 6. rocznica śmierci profesora Leszka Kołakowskiego, radomianina, wybitnego filozofa. Władze miasta złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą profesora.

W kamienicy przy ulicy Niedziałkowskiego urodził się i mieszkał do 1936 roku profesor Leszek Kołakowski, wybitny filozof, honorowy obywatel Radomia. Przypomina o tym tablica pamiątkowa umieszczona na kamienicy. Profesor zmarł 17 lipca 2009 roku. W szóstą rocznicę śmierci władze miasta złożyły kwiaty pod tablicą. - Leszek Kołakowski jest bardzo ważny dla naszego miasta. On i Witold Gombrowicz to osoby, wokół których chcemy budować tożsamość kulturalną i promować nasze miasto – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Wiceprezydent Karol Semik zwraca uwagę na twórczość Kołakowskiego i na to, że wciąż jest ona mało znana radomianom.

Jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego dotyczy budowy pomnika – ławeczki profesora Leszka Kołakowskiego. Władze miasta – jak informują – chcą promować osobę profesora i utrwalać go w pamięci nie tylko radomian. Choć na razie nie podają przykładów konkretnych działań.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

 • Dziś rocznica wybuchu powstania styczniowego

  155 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Dziś uczniowie z radomskich liceów i grupa rekonstrukcyjna zorganizowali przemarsz ulicami miasta. Oddajemy cześć bohaterom – mówili uczestnicy obchodów.

 • Służba z miłosierdziem

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej