Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Protest radomskich funkcjonariuszy

czwartek, 16 lipiec 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomscy strażacy i policjanci przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej NSZZ „Solidarność”. 23 lipca wezmą udział w pikiecie, która odbędzie się stolicy.

Oflagowane samochody i siedziba straży pożarnej w Radomiu – to na razie jedyny sygnał świadczący o tym, że radomska straż pożarna przeprowadza akcję protestacyjną. Strażacy strajkować nie mogą, zatem teraz wybrali tę formę protestu. Ale pracują normalnie, reagują na każdy sygnał. - Chcemy uspokoić mieszkańców. Normalnie wyjeżdżamy do wszystkich zdarzeń. Tak jak do tej pory - mówi mł. kpt. Zbigniew Żaczek, przewodniczący NSZZ „Solidarność” przy PSP w Radomiu. Radomscy strażacy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej organizowanej przez „Solidarność”. To – jak mówią – reakcja na brak odpowiedzi ministra spraw wewnętrznych na żądania związkowców. A strażacy żądają między innymi rewaloryzacji funduszu wynagrodzeń za lata 2008-2014. - Wnioskujemy też o zabezpieczenie środków na wzrost dodatków za wysługę lat, oraz o wyrównanie stawki za służbę w godzinach nadliczbowych z 60 % do 100 % - dodaje Zbigniew Żaczek.

Zdaniem strażaków to kuriozalne, że za każdą przepracowaną godzinę nadliczbową otrzymują nie 100 %, a 60 % stawki godzinowej. Krajowa Sekcja Pożarnictwa wystąpiła do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie tej sprawy. Ale w Radomiu protestują nie tylko strażacy. Do akcji przyłączyli się też policjanci. - Od wielu lat nie mieliśmy waloryzacji pensji. Jeśli mamy być traktowani na równi z wszystkim pracownikami, a takie są intencje rządu, to chcemy mieć płacone za święta i dni wolne – mówi Rafał Kruk przewodniczący NSZZ „Solidarność” w KWP w Radomiu.

23 lipca w Warszawie ma się odbyć pikieta służb mundurowych. Radomscy mundurowi – jak zapowiadają – także wezmą w niej udział.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • „Wielka zbiórka” z niewielką frekwencją

  Radomska Inicjatywa Kobieca we wtorek po południu zbierała podpisy pod projektem ustawy Kobiety 2017. Dziś w programie KK 13 w TV Dami Karolina Skowron z RIK tłumaczyła, jaki mają cel.

 • Nie dla reformy PiS

  Kolejny protest przeciwko przegłosowanym przez Sejm ustawom o sądownictwie. Tym razem manifestowała Radomska Inicjatywa Kobiet. Protest odbył się pod siedzibą radomskiego oddziału PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej