Dzisiaj jest: 29 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

86 łóżek na oddziale. Mogą korzystać tylko z 21

czwartek, 16 lipiec 2015 16:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest bardzo potrzebny, długo wyczekiwany przez pacjentów, nowoczesny. W Pionkach otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Problem w tym, że nowoczesny ZOL może być wykorzystywany teraz jedynie w 25 procentach.

Budowa nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pionkach trwała ponad rok i kosztowała blisko 8 milionów złotych. Inwestycję oficjalnie zakończono, a ZOL oddano do użytku. Problem w tym, że teraz pacjenci mogą zająć jedynie 25 % łóżek z tego oddziału. Na tyle pozwala obecny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Troska nasza jest skupiona teraz na tym, aby pozyskać kontrakt na całość obiektu, czyli na 86 łóżek. Teraz możemy wykorzystać 21 łóżek – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Starosta liczy na to, że nowoczesny zakład będzie w pełni wykorzystywany od nowego roku, że uda się wówczas pozyskać kontrakt na wszystkie 86 łóżek. To bardzo ucieszyłoby wielu pacjentów. Bo oddział jest tu bardzo potrzebny. - Miasto Pionki jest miastem ludzi starszych. Jest sporo potencjalnych pacjentów, których moglibyśmy przyjąć - twierdzi Aleksander Gawlik, dyrektor szpitala w Pionkach.

Stary Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Pionkach dawał dużo mniejsze możliwości i oferował gorsze standardy. Możliwe, że z nowego obiektu skorzystają również mieszkańcy Radomia, na przykład pacjenci przeładowanych oddziałów internistycznych. Mimo braku pełnego kontraktu inwestycja cieszy władze szpitala, ale też i personel medyczny.

- To daje możliwość zatrudnienia nowej kadry, między innymi pielęgniarek - mówi Mariola Łodzińska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu.

Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to nie tylko nowy budynek, ale też i nowy, nowoczesny sprzęt. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w kwocie 5 milionów 800 tysięcy złotych. Do zakładu trafią głównie osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawni oraz pacjenci, którzy po przebytych chorobach nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Takich pacjentów jest wielu. I wszyscy – nie tylko Pionkach – mają nadzieję, że już niebawem nowoczesny ZOL przyjmie nie 21, a maksymalną liczbę potrzebujących, czyli 86.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Szpital w Pionkach: na razie w siatce, ale jest zagrożenie

  Jesteśmy zadowoleni, bo oba nasze szpitale znalazły się w siatce. Ale szpital w Pionkach jest w niej warunkowo – mówi starosta radomski. Zdaniem starosty istnieje zagrożenie, że Pionki z tej siatki wypadną.

 • Szpitale w Iłży i Pionkach: komisja wybierała dyrektorów

  Sławomir Idzikowski został wybrany na kandydata na dyrektora szpitala w Pionkach. Na kandydata na dyrektora szpitala w Iłży trzeba jeszcze poczekać, bo żadna z osób nie uzyskała wymaganej większości głosów komisji.

 • Starosta radomski odwołał dyrektorów szpitali

  Starosta radomski odwołał Aleksandra Gawlika i Zbigniewa Deję z funkcji dyrektorów szpitali w Pionkach i Iłży. Decyzja – jak zapewnia rzecznik starostwa - jest pokłosiem złej sytuacji finansowej placówek i złego zarządzania.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej