Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Czech Airlines poleci z Radomia do Pragi

środa, 15 lipiec 2015 17:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Nasz wczorajsze nieoficjalne informacje dziś zostały oficjalnie potwierdzone. Czech Airlines to kolejny przewoźnik, który podpisał umowę ze spółką Port Lotniczy Radom.

Czech Airlines loty z Radomia do Pragi i z Pragi do Radomia rozpocznie 18 września. Loty odbywać się będą 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. – Od dzisiaj zaczynamy sprzedaż biletów na połączenie Radom – Praga. Dziś wieczorem wszyscy będą mogli poprzez stronę internetową czeskich linii zarezerwować bilet z Radomia do Pragi – mówi Daniel Sabik, rzecznik Czech Airlines.

Lot do stolicy Czech będzie trwał półtorej godziny. – Loty obsługiwane będą przez turbośmigłowe samoloty ATR 72, które zabiorą na swój pokład 68 pasażerów – dodaje Daniel Sabik.

Bilet do Pragi będzie można kupić za 266 złotych. Cena obejmuje przewóz jednej sztuki bagażu pokładowego do 8 kilogramów, jednej sztuki bagażu rejestrowanego do 15 kilogramów, wszelkie opłaty oraz poczęstunek na pokładzie samolotu. Przy zakupie biletu nie będą wymagane jakiekolwiek dodatkowe opłaty. – Myślę, że będzie nam się dobrze współpracowało. Jestem także przekonana, że połączenia, które przygotowaliśmy będą korzystne dla mieszkańców Radomia i że radomianie będą z nich zadowoleni – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.

Za bilet w obie strony zapłacimy 557 złotych wraz ze wszystkimi opłatami. Połączenie Radom – Praga jest czwartym jakie w ostatnich dniach Czech Airlines uruchomiło z Polski. – Głęboko wierzę w to, że takie wydarzenie jak to dzisiaj pomoże obudzić potencjał drzemiący w regionie radomskim. Dołożymy wszelkich starań, żeby uświadomić mieszkańcom tego regionu, że to połączenie to nie tylko możliwość odwiedzenia Pragi, którą tak lubimy, ale także jest to bardzo przyjazny przesiadkowy port lotniczy, dzięki któremu będzie można dotrzeć do szeregu innych destynacji w Europie – chwali nowe połączenie

Krzysztof Baranowski, przedstawiciel Czech Airlines na Polskę.

A te destynacje, czyli połączenia to m.in. Amsterdam, Bruksela, Budapeszt, Kopenhaga, Mediolan, Paryż i Porto. Czech Airlines jest drugim europejskim przewoźnikiem, który zdecydował się na uruchomienie regularnych połączeń z Radomia. Pierwszym był łotewski Air Baltic, który loty do Rygi rozpocznie 1 września. – Skoro mieszkańcy Radomia zainwestowali w budowę portu lotniczego blisko 100 milionów złotych, to jesteśmy winni uruchomienie operacji i działalności, która spowoduje, że te zainwestowane pieniądze zaczną wreszcie pracować – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Czeski przewoźnik planuje wykonywanie połączeń z Radomia nie tylko jesienią, ale także przez cały sezon zimowy 2015/2016.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej