Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Jasionno dla Dominika

środa, 15 lipiec 2015 15:56
Dział: Wiadomości
Autor 

W niewielkim Jasionnie pod Radomiem duże poruszenie w jednym celu. Mieszkańcy zbierają pieniądze na pomoc dla osiemnastoletniego Dominika, którego kilka lat temu poraził prąd.

Nie nudzili tu się amatorzy mechanicznych jednośladów, także pasjonaci starych aut. Podczas pikniku zorganizowanego w Jasionnie wystawiono motocykle i zabytkowe pojazdy. Były atrakcje dla starszych i młodszych,a nawet możliwość przejścia metamorfozy, a to za sprawą zielonych i niebieskich sprayów, którymi ozdabiano głowy chętnych. Decydowali się na to głównie bardzo młodzi. - Teraz wszyscy się mnie przestraszą – mówi Dawid.

Na pikniku można było też postrzelać z łuku, ale celem głównym tej imprezy była pomoc dla Dominika – osiemnastolatka, który wymaga stałej rehabilitacji.

- Dominik kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi, poraził go prąd. Jest niepełnosprawny i wymaga długotrwałej rehabilitacji – opowiada Katarzyna Goździk, koordynator centrum wolontariatu. - Dominik to nasz parafianin, zawsze był pomocny, roześmiany. Teraz to on potrzebuje pomocy - dodaje pani Katarzyna.

Pikniki przy zabytkowym kościele w Jasionnej organizowane są już od kilku lat. W tym roku imprezę zorganizowały stowarzyszenie „Serca dla serc”, środowiskowy Dom Samopomocy i Centrum Wolontariatu - Strefa Młodych "Razem ponad Niebo". Za każdym razem piknikowi towarzyszy szczytny cel. -

My jesteśmy małą parafią, 1200 dusz - można powiedzieć, a cyklicznie organizujemy parafialne spotkanie, w tym roku ważny cel, pieniądze są bardzo potrzebne rodzinie - opowiada Ireneusz Gumowski, prezes stowarzyszenia „Serca dla serc”, wicestarosta powiatu białobrzeskiego.

Mieszkańcy zaangażowali się w piknikowe akcje charytatywne. Nie brakowało chętnych do kupienia losu na loterii. Piknik wsparło ponad 50 przedsiębiorców i sponsorów. W sumie udało się uzbierać prawie 7 tysięcy złotych. To cieszy, ale potrzeby Dominika są ogromne. Dlatego chłopca można wspierać nie tylko przy okazji pikników i innych, jednodniowych akcji. Dominik Grzegorzewski jest podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”. Informacje o tym jak pomóc chłopcu znajdują się na stronie internetowej fundacji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej