Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zmiany w radomskich parkach

wtorek, 14 lipiec 2015 17:47
Dział: Wiadomości
Autor 

W parku na osiedlu Południe zostanie wyremontowany plac zabaw dla dzieci. Nowy plac pojawi się także w parku na Ustroniu. Magistrat rozstrzygnął przetargi na wyłonienie wykonawcy robót w obu parkach.

Plac zabaw w parku na osiedlu Południe zmieni swoje oblicze. Magistrat waśnie rozstrzygnął przetarg na przeprowadzenie remontu w tym parku. To – jak przypomina dyrektor wydziału inwestycji w radomskim magistracie – jeden z projektów z zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.

- Na placu pojawią się nowe urządzenia dla dzieci, będzie nowa nawierzchnia – syntetyczna. Będzie także specjalne urządzenie dla osoby niepełnosprawnej – wylicza Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor wydziału inwestycji w UM. II etap prac remontowych zostanie także przeprowadzony w parku na Ustroniu. Tam, w ramach modernizacji, wybudowany zostanie nowy plac zabaw dla dzieci, jak również siłownia zewnętrzna. Wykonane zostaną też drobne prace, jak uzupełnienie braków w chodnikach. - Wartość prac wynosi około 500 tysięcy złotych – informuje Eugeniusz Kaczmarek.

Modernizacja parku na Południu z kolei będzie kosztowała około 300 tysięcy złotych. W obu parkach remonty mają się zakończyć na przełomie września i października.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej