Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dyrektor szpitala miejskiego odwołany

poniedziałek, 13 lipiec 2015 15:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Andrzej Pawluczyk został odwołany z funkcji dyrektora szpitala miejskiego. Odwołany dyrektor nie chce komentować decyzji władz miasta.

Jak informuje radomski magistrat, podstawą odwołania Andrzeja Pawluczyka za stanowiska dyrektora szpitala miejskiego było „ustalenie, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym nie są prowadzone skuteczne działania restrukturyzacyjne i inne naprawcze zmierzające do poprawy wskaźnika płynności finansowej i zmniejszenia zadłużenia”. W komunikacie przesłanym przez urząd miasta cytowana jest wiceprezydent Anna Białkowska odpowiedzialna za służbę zdrowie. Jak mówi: - Płynność finansowa szpitala jest bardzo mocno zachwiana. Prognoza zadłużenia na 2015 rok wynosi prawie 16 mln zł. To zdecydowany wzrost względem roku 2014. Biegły rewident stwierdził, że szpital może funkcjonować, ale jego sytuacja finansowa jest bardzo trudna.

W najbliższych dniach zostanie wybrana osoba, która będzie pełniła obowiązki dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Andrzej Pawluczyk nie chciał komentować decyzji władz miasta. To kolejna zmiana w zarządzie szpitala miejskiego. W kwietniu ze stanowiska wicedyrektora do spraw eksploatacyjnych odwołano Janusza Putona. Jego miejsce zajęła Grażyna Penza – członkini Platformy Obywatelskiej, która wcześniej pełniła funkcję kierownika radiologii w szpitalu na Józefowie

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej