Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Premier nie przyjechała

sobota, 11 lipiec 2015 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Premier Ewa Kopacz nie przyjechała dziś do Radomia. Na dworcu czekała na nią delegacja PiS, grupa dziennikarzy i bukiet kwiatów. Tyle, że Ewa Kopacz nigdy nie mówiła, że będzie dziś w naszym mieście.

Peron 2, tor 1. Godzina 13.40. Grupa dziennikarzy czeka na aktorów widowiska. Jest delegacja PiS-u. Senator Wojciech Skurkiewicz i dwóch trzech działaczy. Domniemany pociąg z Ewą Kopacz ma przyjechać punktualnie o godz. 13.57. Napięcie rośnie. Ale komunikat głosi: pociąg opóźni się o 10 minut. Na peronie jest poseł Marek Suski z bukietem kwiatów dla pani premier. Wreszcie nadjeżdża pociąg. Wszyscy wypatrują pani premier. Bezskutecznie. Pani premier nie ma w tym pociągu. - Jestem zawiedziony, bo liczyłem na zainteresowanie budową linii kolejowej i tym w jaki sposób muszą jeździć do pracy mieszkańcy Radomia i naszego regionu. Niestety, nie przysłano nawet najmniejszego urzędnika – krytykuje Marek Suski. PiS wysłał zaproszenie wraz z biletem do Ewy Kopacz. Pomysłodawcy takiej akcji chcieli, aby szefowa rządu przekonała się osobiście, jak podróżuje się na odcinku Warszawa – Radom. Zdaniem PiS to prawdziwy koszmar. Ale chyba nikt nie wierzył, że premier przyjedzie w proponowanym przez opozycję terminie. - Byłem naiwny, wierzyłem, że jak nie sama pani premier, to chociaż minister Maria Wasiak przyjedzie – mówi Wojciech Skurkiewicz. - Radom potrzebuje osób, które poznają jego problemy. Premier nie przyjechała, ale może przyjedzie w innym terminie. Ale co w tej sytuacji stanie się z pięknym bukietem. - Kwiaty postawimy w biurze poselskim i będą czekać. Mam nadzieję, że się pospieszą, żeby nie zwiędły – zapewnia Marek Suski. Dziś na peronie więcej było dziennikarzy niż działaczy PiS. Ale lista pytań do rządu będzie z pewnością rosła w szybkim tempie. Jesienią wybory parlamentarne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej