Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Przedsiębiorcy doradzą prezydentowi?

sobota, 11 lipiec 2015 15:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia chce się radzić radomskich biznesmenów. Radosław Witkowski powołał zespół konsultacyjny ds. gospodarczych.

Zespół został powołany przede wszystkim po to, żeby Radom osiągnął lepszy wzrost gospodarczy – tłumaczy prezydent Radosław Witkowski. - Chce skorzystać z wiedzy i doświadczeń radomskich przedsiębiorców bo to oni decydują o rynku pracy w Radomiu. Nasza praca ma polegać na wypracowaniu wspólnych rozwiązań, które mają ułatwić życie przedsiębiorcom, a to w naszym mniemaniu przełoży się na nowe miejsca pracy – twierdzi Radosław Witkowski. Jarosław Gajda, właściciel piekarni i prezes Cechu Piekarzy w Radomiu przystąpił do zespołu żeby – jak sam mówi - dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobywanymi także poza granicami kraju. Pan Jarosław ma porównanie i twierdzi, że sporo nam jeszcze brakuje do międzynarodowych standardów. - Na przykład w Austrii piekarza rozlicza rząd skarbowy. To urzędnik myśli za piekarza, przyjeżdża do niego. Przedsiębiorca może skupić się na swoim fachu. I to jest coś co mogą dla nas zrobić urzędnicy – mówi Jarosław Gajda. Zdaniem przedsiębiorców w Radomiu, w kraju obowiązują zapisy, które są nierzadko niczym przysłowiowe kłody rzucane pod nogi. Przydałoby się je usunąć – mówią. - Chodzi o szacunek do przedsiębiorcy, który przecież zatrudnia ludzi – twierdzi Jarosław Gajda. Zespół do spraw gospodarczych liczy 12 przedsiębiorców z różnorodnych branż. Jego zadania to podejmowanie działań, które maja wpływać na wzrost gospodarczy, opiniowanie projektów uchwał dotyczących gospodarki czy konsultowanie przedsięwzięć związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Posiedzenia zespołu z udziałem prezydenta mają się odbywać minimum raz na kwartał.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej