Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowy sprzęt w szpitalu miejskim

piątek, 10 lipiec 2015 16:18
Dział: Wiadomości
Autor 

8,5 miliona złotych otrzyma szpital miejski na zakup sprzętu dla dwóch oddziałów: chirurgii naczyniowej i rehabilitacji.

Mieszący się przy ulicy Giserskiej oddział rehabilitacji ma sporo potrzeb. Przydałby się tu gruntowny remont, a także nowe sprzęty. Z tym pierwszym trzeba będzie poczekać. Natomiast nowa aparatura trafi tu już wkrótce. To dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez premier, a pochodzącemu z rezerwy budżetowej. O pieniądze wnioskowały władze miasta. Udało się pozyskać 8,5 miliona złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na zakup nowej aparatury. - Dlaczego sprzęt, a nie na przykład inne inwestycje, jak remont czy modernizacja? - pyta wiceprezydent Anna Białkowska i zaraz odpowiada: - Projekt trzeba rozliczyć do końca roku. W przypadku prac remontowych nie byłoby to możliwe dlatego zdecydowaliśmy o przeznaczeniu pieniędzy na sprzęt medyczny. Z przyznanej puli pieniędzy zostanie zakupiony także aparat do angiografii dla oddziału chirurgii naczyniowej. - To bardzo nowoczesne urządzenie do kardiologii interwencyjnej. Bardzo potrzebne - mówi Zbigniew Banaszkiewicz, który zasiada w radzie społecznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Procedury zakupowe już zostały rozpoczęte – informuje wiceprezydent Radomia. Zatem nowy sprzęt na szpitalnych oddziałach pojawi się niebawem.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Prezydent podpisze umowę

  Prezydent Radosław Witkowski – jak deklaruje – podpisze umowę na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego. Warunek jest jeden: prawnicy Urzędu Miejskiego i prawnicy wojewody mazowieckiego muszą wyjaśnić niestandardowe – zdaniem prezydenta – zapisy w tym dokumencie.

 • Pieniądze na sport talentów

  Urząd Miejski podzielił pieniądze na szkolenie sportowców w kategoriach młodzieżowych. Gmina wyda na ten cel 1 700 000 złotych. To o 100 tysięcy więcej niż przed rokiem.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej