Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kto wybuduje astrobazę? UM czeka na oferty

czwartek, 09 lipiec 2015 16:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Projekt już jest. Teraz czas na wybranie wykonawcy. Do 17 lipca radomski magistrat czeka na oferty od firm zainteresowanych budową astrobazy.

Projekt astrobazy, która ma zostać wybudowana w Radomiu przy ulicy Wierzbickiej, dokładnie przy szkole podstawowej numer 17 przygotowała firma PIK z Żor. Magistrat ogłosił teraz przetarg na wyłonienie wykonawcy. Na oferty od firm zainteresowanych budową Urząd Miejski czeka do 17 lipca. - Wyznaczyliśmy termin zakończenia tej inwestycji do l0 grudnia bieżącego roku – informuje Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor wydziału inwestycji w UM. Zatem do10 grudnia przy Wierzbickiej ma zostać wybudowany dwukondygnacyjny obiekt z kopułą obserwacyjną o łącznej powierzchni użytkowej ponad 100 metrów kwadratowych. W środku znajdzie się między innymi sala do prowadzenia lekcji i wykładów tematycznych. Aktualne przetargi są drugim podejściem radomskiego magistratu do budowy astrobazy. Za pierwszy razem urzędnicy chcieli wybrać firmę, która miała zaprojektować i wybudować obiekt. - Przetarg dotyczący formuły 'zaprojektuj i wybuduj' został unieważniony, ponieważ wpłynęły zbyt drogie oferty. Dlatego zmieniliśmy scenariusz – wyjaśnia Eugeniusz Kaczmarek. Teraz najpierw wybrano projektanta, a w drugiej kolejności nastąpi wyłonienie firmy, która wykona prace budowlane. Astrobaza to projekt z zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Zyskał największą liczbę głosów. Poparło go prawie 3 tysiące 700 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej