Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Filmowe lato w Radomiu

środa, 08 lipiec 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

To było jedno z najefektowniejszych wydarzeń Kameralnego Lata. Uczestnicy warsztatów uczyli się realizacji scen specjalnych. W zajęciach wzięli udział antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Najpierw trzeba było wszystko dokładnie przygotować. W pracy ekipy telewizyjnej liczy się pomysł, ale w jego realizacji konieczna jest precyzja. Tym bardziej, że film powstawał nie tylko na potrzeby warsztatów. - Kręcimy spoty na użytek Komendy Wojewódzkiej policji. Nic tak nie przemawia do ludzi, jak film – wyjaśnia Maria Wróblewska, dyrektor festiwalu. To były sceny jak z filmów akcji. Antyterroryści w centrum miasta budzili zainteresowanie zaskoczonych przechodniów. Dla uczestników warsztatów takie zajęcia to bezcenna sprawa. Można samemu spróbować pracy na filmowym planie. - To jest wspaniała okazja do poznania pracy ekipy filmowej od kuchni. Można zgromadzić wiele doświadczeń. Jestem bardzo podekscytowana tym, że mogę tutaj być – podkreśla Wiktoria Janas, uczestniczka warsztatów. Ale to też świetna okazja do ciekawego spędzenia wakacji. I wymiany doświadczeń z osobami z innych ośrodków. - Można fantastycznie spędzić czas. Spotkać ludzi w podobnym wieku, podyskutować - mówi Malwina Lament, uczestniczka warsztatów. Choć to tylko sceny do filmu, wszystko wyglądało bardzo groźnie. A gdy doszło do strzelaniny, można się było przekonać, jak niebezpieczna jest praca służb specjalnych. - To są naprawdę twarde chłopaki. Nie ma z czego żartować – zapewnia Maria Wróblewska. Rola filmowca w czasie takich akcji działa na wyobraźnię. Może zamienić pasję w stałe zajęcie. Tym bardziej, że radomski festiwal daje wyjątkową okazję do pracy z zawodowcami. - Poznajemy mnóstwo osób, które zajmują się tym na co dzień. Rozmawiamy z nimi, pytamy o różne rzeczy – mówi Malwina Lament. W czwartek uczestnicy warsztatów wezmą na warsztat realizację zdjęć do etiud filmowych. Program festiwalu jest oczywiście znacznie szerszy. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.kameralnelato.pl. Patronem festiwalu jest m.in. TV Dami.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej