Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wypoczną za darmo. Kolonie dla potrzebujących

środa, 08 lipiec 2015 16:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Mimo że rano obficie ich skropiło, to nikt nie narzekał. Bo to przecież był dzień wyjazdu na wymarzony wypoczynek. 60 dzieci wyjechało na pierwszy turnus kolonii organizowanych przez radomskie TPD.

Wyjazd zaplanowano na godzinę 8.00 rano. Trzeba było przyjść wcześniej żeby się zameldować i załadować bagaże do autokarów. Mimo wczesnej dla niektórych pory, mimo tego, że na chwilę przed odjazdem spadł mocny deszcz humory większości dzieci dopisywały. Niektórzy po raz pierwszy pojechali na kolonie, niektórzy po raz pierszy w góry – dokładnie do Białki Tatrzańskiej. Wszyscy za darmo. - Jak widać dzieci są uśmiechnięte, zadowolone. Jestem przekonany, że takie same, a może nawet w lepszej kondycji psychicznej wrócą z kolonii - mówi Włodzimierz Wolski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Radomiu. - Czeka ich masa atrakcji: polskie góry, termy, wycieczki między innymi do Nidzicy, Czorsztyna. Jest dużo atrakcji – dodaje W. Wolski. Dzieci będą miały również zajęcia socjoterapeutyczne, które mają pokazać jak radzić sobie w sytuacjach stresowych i konfliktowych. Osoby, które jadą na kolonie organizowane przez TPD pochodzą z rodzin o niskich dochodach. Są kwalifikowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - To są dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych. W pewnym sensie są skrzywdzone przez los, chcemy im dać więcej uśmiechu – mówi Włodzimierz Wolski. Dziś na I turnus kolonii wyjechało 60 dzieci. W sumie z wypoczynku skorzysta ponad 100 młodych osób. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radomiu organizuje kolonie dla dzieci od 1992 roku. Wyjeżdżający nie muszą płacić za wypoczynek. Kolonie finansowane są z budżetu gminy i Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. W tym roku na wypoczynek letni przeznaczono ponad 100 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dzieci z Łotwy na wakacjach pod Radomiem

  Prawie 40-cioro dzieci z łotewskiego Daugavpils przyjechało do ośrodka Emaus w Turnie pod Białobrzegami. Organizatorem ich pobytu jest Caritas Diecezji Radomskiej.

 • 15 lat OIK w Radomiu. Medale i parasol w prezencie

  To – jak określił dyrektor instytucji – było spotkanie przyjaciół. Spotkanie zorganizowano z okazji 15-lecia istnienia Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Były podziękowania, medale i prezenty. A jednym z nich...parasol.

 • Oskarżony o uprowadzenie dziecka ekspertem w Sejmie?

  Sebastian N. mający prokuratorskie zarzuty uprowadzeniu małoletniego dziecka i pozbawienia go wolności, będzie ekspertem Parlamentarnego zespołu na rzecz praw dzieci do obojga rodziców. W najbliższy poniedziałek wygłosi w Sejmie prelekcję.

 • Rośnie cyberprzemoc i przemoc ekonomiczna

  Rośnie liczba przypadków cyberprzemocy w mieście – mówi dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu podsumowując mijający już rok. A przykładem tej ofiary jest – jak mówi – on sam. W tym roku sporo było też przypadków przemocy ekonomicznej. Niestety, przemoc dotyka także dzieci.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej