Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowy prezes Józefowa: więcej łóżek na internie

wtorek, 07 lipiec 2015 17:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Od lipca Tomasz Skura jest prezesem szpitala na Józefowie. Obejmuje stanowisko w trudnej chwili, ale kondycję lecznicy ocenia dość pozytywnie. Być może uszczupli kadrę administracyjną, choć to na razie nie jest pewne.

 

Przez 10 lat kierował szpitalem w Nowym Mieście. Jak mówi, żal mu było stamtąd odchodzić. Zdecydował jednak przyjąć propozycję zarządu Mazowsza dotyczącą objęcia stanowiska prezesa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie. - Nie odmawia się zarządowi Mazowsza, jeśli zarząd uważa, że mam szanse coś zrobić na korzyść szpitala – mówi Tomasz Skura, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.

Tomasz Skura jest także lekarzem chirurgiem. Funkcję prezesa szpitala na Józefowie objął 4 lipca. Teraz zapoznaje się z personelem i poszczególnymi oddziałami. Zamierza przyjrzeć się także obsłudze administracyjnej i pozostałemu personelowi niemedycznemu. - Być może dojdzie do sytuacji, że będziemy łączyć odpowiedzialność w jeden etat i zmniejszać zatrudnienie. Dziś nie powiem czy tak będzie na pewno, w jakiej formie i w jakiej wielkości – twierdzi Tomasz Skura.

Dziś nowy prezes – jak mówi – ma dość pozytywne wrażenia po pierwszych dniach pełnienia funkcji. Jak twierdzi, szpital na Józefowie nie odbiega poziomem zadłużenia od innych szpitali w kraju. Jego zdaniem to najważniejsza lecznica na południowym Mazowszu. Tomasz Skura chce, aby szpital lepiej współpracował z pacjentami. Zamierza wprowadzić koordynatorów, którzy będą pomagali chorym dostać się do wyznaczonych gabinetów i poradni. Ale przede wszystkim nowy prezes musi się uporać z brakiem kadry. Od kilku miesięcy lecznica ma problem z obsadą między innymi interny I. - Wiem, że ilość lekarzy internistów jest zbyt mała, tak samo jest na szpitalnym oddziale ratunkowym – mówi prezes. - Trzeba zrobić wszystko żeby lekarzy było więcej i widzę palącą potrzebę zwiększenia ilości łóżek internistycznych – dodaje.

Zmian na szczeblu zarządzającym w szpitalu na Józefowie dokonała rada nadzorcza. Rada odwołała ze stanowiska Luizę Staszewską, która przez 10 lat kierowała placówką w Radomiu. Rada zdecydowała także, że szpitalem będzie kierował dwuosobowy zarząd i powołała na stanowisko wiceprezesa Krzysztofa Zająca, dotychczasowego prokurenta szpitala i dyrektora do spraw eksploatacyjno-administracyjnych. Wcześniej z pracy zrezygnowała dyrektor do spraw lecznictwa – Anna Dusińska-Kamińska. Teraz jej obowiązki przejmie prezes Tomasz Skura. Na stanowiskach pozostały Bożenna Pacholczak, dyrektor do spraw ekonomiczno-finansowych i Sabina Ucińska, dyrektor do spraw pielęgniarstwa i średniego personelu medycznego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej