Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radomska „Pomoclinia”

wtorek, 07 lipiec 2015 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

800 900 007 - to numer Radomskiej Pomoclinii, czyli bezpłatnej infolinii przeznaczonej dla wszystkich radomian mających problemy z uzależnieniami, przemocą, poszukujących porady prawnej, psychologa. Infolinia już działa.

Pod numer 800 900 007 dzwonić można każdego dnia. Od poniedziałku do piątku od 7.30 do 21.00, a w dni wolne i w święta od 8.00 do 20.00. - Z pomocy będą mogli skorzystać mieszkańcy miasta, którzy potrzebują wsparcia w zakresie uzależnień, przemocy, rozwiązywania konfliktów w rodzinie, pomocy wychowawczej – wylicza Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia.

Dzwoniąc pod ten numer będzie można uzyskać pomoc psychologa i prawnika. Dzwoniący zostanie także skierowany do instytucji, która może zaoferować najlepszą pomoc. Jak mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej takie infolinie działają w większości dużych miast w Polsce i w Unii Europejskiej i oferują kompleksową pomoc. - Gdy nie ma takiej infolinii to osoba chodzi od instytucji do instytucji, pyta o godziny dyżurów specjalistów – mówi Włodzimierz Woski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. - Infolinia znacznie ułatwia życie, dzwoniąc pod jeden numer można uzyskać wszystkie potrzebne informacje – dodaje dyrektor.

W dni powszednie radomska Pomoclinia obsługiwana jest do 15.30 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a potem do 21.00 przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej. W dni wolne – tylko przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Dzwoniąc na Pomoclinię w godzinach obsługiwanych przez MOPS osoby głuchonieme będą mogły skorzystać z wideotłumacza.

Radomska Pomoclinia już działa. Połączenie z numerem 800 900 007 jest bezpłatne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Siła w precyzji. Siła w pomaganiu

    W piątek wieczorem nad zalewem na Borkach odbył się koncert charytatywny pod hasłem: „Siła w precyzji. Siła w pomaganiu”. Celem było promowanie opieki zastępczej. A przy okazji prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci objętych taką opieką.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej