Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Marsz w obronie demokracji i wolności mediów.

poniedziałek, 02 marzec 2015 18:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych radomski PiS zorganizował marsz w obronie demokracji i wolności mediów. To sprzeciw wobec rządów Platformy Obywatelskiej.

Po mszy w kościele na Plantach ulicami Radomia ruszył marsz z udziałem działaczy PiS-u i sympatyków tej partii, organizacji kombatanckich, czy Solidarności. Według opublikowanego w internecie programu pierwszym punktem miał być pomnik Żołnierzy Wyklętych. Nieco wcześniej byli tam kibice Radomiaka i narodowcy. Zaraz po nich hołd Żołnierzom Wyklętym oddali przedstawiciele organizacji kombatanckich. Pod pomnikiem na marsz PiS-u czekała część jego działaczy. Ale marsz, zgodnie z zapowiedzią podczas konferencji prasowej, najpierw skierował się pod biuro poseł Ewy Kopacz. Tam Marek Suski odczytał apel, w którym wskazał cele marszu. Podkreślił zasługi dla kraju Żołnierzy Wyklętych.
- To oni i ich rodziny oraz wszyscy, którzy walczyli o niepodległą Polskę powinni być uhonorowani. Niestety, za sprawą działalności Platformy Obywatelskiej i prezydenta Komorowskiego, przewagę mają postkomuniści – mówi Marek Suski, poseł PiS.
Zdaniem Marka Suskiego demokracja w Polsce jest zagrożona. Podobnie, jak media.
- Fałszuje się w Polsce wybory, oszukuje się obywateli – zaznacza Marek Suski. - W polskich mediach nie można dowiedzieć się prawdy. Niezależni dziennikarze są szykanowani.
Po krótkim przemówieniu posła marsz zawrócił i udał się pod pomnik Żołnierzy Wyklętych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej