Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

KORWiN: pytania referendalne mało konkretne

poniedziałek, 06 lipiec 2015 17:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Partia KORWiN postuluje całkowitą likwidację finansowania partii z budżetu państwa oraz likwidację podatku dochodowego i likwidację przymusu płacenia na ZUS. Jej przedstawiciele chcieliby, aby takie pytania zostały dopisane do zbliżającego się referendum.

Dla polityków to będą pracowite wakacje. - Zaczynamy przygotowania do kampanii parlamentarnej. Kampania referendalna jest początkiem kampanii parlamentarnej – mówi Ewa Zajączkowska, przedstawicielka partii KORWiN.

I teraz właśnie gra toczy się wokół referendum. Zdaniem przedstawicieli partii KORWiN drugie pytanie, które ma zostać zadane Polakom jest za mało konkretne. Pytanie dotyczy systemu finansowania partii politycznych. - Niekonkretność tego pytania polega na tym, że jeżeli np. ktoś odpowie że tak, jest za zmianą, to zmianą finansowania partii z budżetu państwa jest również zwiększenie tego finansowania. Albo minimalne zmniejszenie tego finansowania – tłumaczy Ewa Zajączkowska.

Partia KORWiN chce pójść dalej i postuluje całkowitą likwidację finansowania partii z budżetu państwa. - Platforma Obywatelska i PiS poradzą sobie bez okradania Polaków i bez finansowania partii z budżetu państwa – mówi E. Zajączkowska.

KORWiN postuluje również, żeby do grupy pytań, jakie mają być zadane Polakom dopisać także pytanie o likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych oraz pytanie o likwidację przymusu płacenia na ZUS.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • J. Korwin-Mikke krytykuje PiS

  Janusz Korwin-Mikke krytykuje PiS i zarzuca mu brak odpowiedzialności w polityce zagranicznej. A lokalni działacze partii Wolność zapowiadają walkę z władzami Radomia w sprawie opłat za miejsca parkingowe.

 • Partia Wolność mówi: wojna!

  Partia Wolność wypowiada wojnę urzędnikom radomskiego magistratu. Na pierwszy ogień idą opłaty za parkowanie pojazdów poza miejscami wyznaczonymi znakami drogowymi.

 • Chcą referendum ws. uchodźców

  Ruch „Kukiz'15” mówi „STOP uchodźcom” i zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania imigrantów. Wokół idei referendum jednoczy się radykalna prawica.

 • KorWin chce broni dla każdej rodziny

  Broń dla każdej rodziny – to jeden z pomysłów partii KorWin. Dziś o tym pomysle mówił w Radomiu lider partii, Janusz Korwin – Mikke.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej