Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wyniki matur w Radomiu

sobota, 04 lipiec 2015 12:44
Dział: Wiadomości
Autor 

29 na 29 uczniów w Zespole Szkół Plastycznych w Radomiu zdało w tym roku egzamin maturalny. To jedyna radomska szkoła, w której maturę zaliczyli wszyscy zdający.

100% zdawalności w Zespole Szkół Plastycznych – to najlepszy wynik egzaminu maturalnego w tym roku w Radomiu. Ponad 90 % zdawalność odnotowano także w kilku liceach – w Chałubińskim matury nie zdało dwóch uczniów, w Kochanowskim noga powinęła się 3 osobom, w Czachowskim o sukcesie może mówić ponad 97 % uczniów. Zdawalność powyżej 90 % odnotowano też w liceum imienia Romualda Traugutta, II LO im. Marii Konopnickiej, w „Koperniku” i w Zespole Szkół Muzycznych. Najgorzej tegoroczna matura poszła w liceum imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tu na 84 uczniów, egzamin zaliczyło tylko 40, co daje prawi 48 % zdawalność.

Wśród szkół zawodowych tegoroczny egzamin dojrzałości najlepiej poszedł w Zespole Szkół Elektronicznych – maturę zaliczyło 155 uczniów na 162 zdających. Najgorzej egzamin wypadł w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej. Na 28 uczniów, którzy przystąpili do testów zdało zaledwie 6, co daje 21 % zdawalności.

Na całym Mazowszu tegoroczny egzamin dojrzałości zaliczyło 75 % uczniów, przy czym dużo lepiej poszła matura zdawana nowej formie. Jak zawsze najgorzej uczniom poszła matematyka.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej