Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Imieniny (nie tylko) pana Jana

sobota, 04 lipiec 2015 12:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Obchodzą je już od 20 lat. Imieniny Pana Jana, czyli imieniny wszystkich mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. św. Kazimierza w Radomiu.

Na początku były przemówienia i podziękowania – dyrektorki Domu Pomocy Społecznej, a potem przewodniczącej zarządu mieszkańców tej placówki. Potem przyszedł czas na właściwe świętowanie, ale w odpowiedniej oprawie, o którą zadbały fantazyjnie uczesane uczennice Zespołu Szkół Zawodowych, przyjaciele z klubu seniora „Kazimierzówka”. Do występu szykował się już także Paweł Mosiołek. W Domu Pomocy Społecznej im. św. Kazimierza odbyły się imieniny pana Jana. To dla wielu mieszkańców potrzebna impreza i odskocznia od codzienności. - My się cieszymy, zapominamy o kłopotach. Czasem jest ciężko - jak sobie człowiek pomyśli, że nie ma nikogo, że nie ma tej rodziny – opowiada Bożena Bartlewicz, mieszkanka DPS im. św. Kazimierza w Radomiu.

W DPS przy ul. Garbarskiej mieszka 45 osób. To starsi, przewlekle chorzy i samotni ludzie. Pani Bożena trafiła tu 4 lata temu, kiedy zdiagnozowano u niej nowotwór i nie była w stanie sama o siebie zadbać. - Pochodzę z tej rodziny Winczewskich, których powieszono w czasie okupacji. Tak się życie toczyło, że nie został mi nikt. Brak opieki spowodował, że tu jestem, ale nie żałuję – dodaje pan Bożena. Bo tu - jak mówi kobieta - znalazła dobrą opiekę. Imprezy takie jak Imieniny pana Jana dają sporo radości. To wieloletnia tradycja. - Od około 20 lat obchodzimy w ten sposób imieniny wszystkich mieszkańców, spotykamy się z zaproszonymi gośćmi - opowiada Róża Nowak, dyrektor DPS im. św. Kazimierza.

W tym roku DPS gościł mieszkańców z domu pomocy społecznej z ulicy Rodziny Ziętalów, seniorów z „Kazimierzówki”. To stali goście. Uczniowie z Zakładu Doskonalenia Zawodowego byli tu także nie po raz pierwszy. Dwa razy do roku młodzi czeszą i strzygą podopiecznych. Mieszkańcy mają tutaj różnorodne zajęcia, które mają zachęcać do działań, do aktywności. Ostatnio utworzono chór. - Czy jest to profesjonalne śpiewane? - pyta z uśmiechem Bożena Bartlewicz i zaraz sama odpowiada: - Nie, my śpiewamy ot tak, dla siebie i czujemy się z tym dobrze. Wiadomo przecież, że piosenka rozwesela – dodaje. Dom Pomocy Społecznej im. św. Kazimierza w Radomiu działa od 23 lat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Świątecznie w DPS Weterana Walki i Pracy

    To mieszkańcy są największą wartością tego domu – mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, w którym zorganizowano spotkanie wigilijne.

  • Imieniny nie tylko pana Jana

    Mieszkańcy Domu Opieki Społecznej to zawyczaj osoby schorowane i samotne. Nieczęsto mają okazję do zabawy i świętowania. Dlatego opiekunowie starają się organizować dla nich różne imprezy, które choć na chwilę pozwalają zapomnieć o codzienności. Jedną z takich są organizowane co roku Imieniny Pana Jana. Ale to nie Jan jest głównym bohaterem – tego dnia świętują wszyscy pensjonariusze.

  • Żeby było jak w domu. Wigilia w DPS

    Święta i po świętach, ale my na chwilę przywołujemy świąteczną atmosferę. Spotkanie opłatkowe zorganizowano w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rodziny Ziętalów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej